سه‌شنبه 30 بهمن 1397 - 20:28
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

آمادگي جامعه براي آخرين ذخيره الهي؛ مهم‌ترين اقدام امام علي النقي (ع)

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي در سخناني با اشاره به سوم رجب سالروز شهدادت امام علي النقي عليه السلام گفت: آمادگي جامعه براي آخرين ذخيره الهي؛ مهم‌ترين اقدام امام علي النقي عليه السلام است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سعيد توکليان با اعلام اين مطلب افزود: پيشوايان معصوم عليهم السلام انسانهاي کامل و برگزيده اي هستند که به عنوان الگوهاي رفتاري هدايت جامعه را به سوي خداوند عهده دار شده اند.

سرپست تبليغات اسلامي اادامه داد: گفتار و منش امامان عليهم السلام، ترسيم "حيات طيبه" انساني و وجودشان تبلور تمامي ارزشهاي الهي است.

توکليان ابراز کرد: امام هادي عليه السلام همچون نياکان خود در برابر ناملايمات بردبار بود و تا جايي که مصلحت اسلام ايجاب مي کرد با دشمنان حق و ناسزا گويان و اهانت کنندگان به ساحت مقدس آن حضرت، با بردباري برخورد مي کرد. "بريحه" عباسي - که از سوي دستگاه خلافت به سمت امام جماعت مکه و مدينه منصوب شده بود- از امام هادي عليه السلام نزد متوکل شکايت کرد و براي او نوشت: اگر خواهان حفظ مکه و مدينه هستي ، "علي بن محمد" را از اين دو شهر بيرون کن زيرا او مردم را به سوي خود خوانده و گروه زيادي از او پيروي کرده اند.

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي 23 اردبهشت 92 تأکيد کرد: امام هادي عليه السلام شب هنگام به پروردگارش روي مي آورد و شب را با حالت خضوع به رکوع و سجده سپري مي کرد و بين پيشاني نوراني اش و زمين، جز سنگ ريزه و خاک حايلي وجود نداشت. پارسايي و انس با پروردگار، آن چنان نمودي در زندگي امام داشت که در مقام بيان برجستگي و صفات والاي آن گرامي به ذکر اين ويژگي پرداخته اند.

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1392 - 9:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری