پنجشنبه 10 مهر 1399 - 18:19
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

عليرضا متولي :

زندگي‌نامه داستاني مستند اميرحسين فردي منتشر مي شود

عليرضا متولي از نگارش زندگي‌نامه داستاني، مستند مرحوم اميرحسين فردي خبر داد و گفت: اين زندگينامه براي مراسم چهلم اين نويسنده فقيد از سوي انتشارات مدرسه منتشر مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي به نقل از تسنيم، عليرضا متولي‌ از انتشار زندگي‌نامه مرحوم اميرحسين فردي از سوي انتشارات مدرسه وابسته به وزارت آموزش و پرورش براي مراسم چهلم اين نويسنده فقيد خبر داد.

وي افزود:‌ در اين اثر كه در مجموعه چهره‌هاي درخشان منتشر مي‌شود،‌ از زندگينامه‌نويسي داستاني مستند بهره گرفتم و اكنون تحقيقات به اتمام رسيده و نگارش آن به تازگي آغاز شده است،‌ البته چند نقطه مبهم از دوران كودكي اميرحسين فردي وجود دارد كه بايد براي روشن‌ شدن آن‌ها با افرادي از همبازي‌هاي دوران كودكي مرحوم فردي مصاحبه‌هايي داشته باشم.

متولي گفت: كتاب از 4 بخش اصلي تشكيل مي‌شود‌، بخش نخست زندگينامه داستاني است كه از دوران كودكي‌، نوجواني و جواني تشكيل شده و وقايع زندگي مرحوم فردي تا ازدواج را در برمي‌گيرد.

وي ادامه داد:‌ بخش دوم نگاهي به فعاليت‌هاي‌، آثار و اقداماتي دارد كه امير‌حسين فردي از خود به يادگار گذاشته است،‌ هم‌چنين بخش سوم كتاب نيز به خاطره‌ها اختصاص دارد كه از دوستان دوران كودكي تا بزرگسالي‌، افراد خانواده،‌ نويسندگان مسجد جواد‌الائمه و بسياري افراد ديگر را در بر مي‌‌گيرد‌. اين خاطرات بسيار جالب توجه هستند و به نظر مي رسد كه شايسته است اثر مستقل نيز در باب خاطراتي كه از مرحوم فردي در ذهن‌ها به يادگار مانده، ‌منتشر شود. بخش نهايي نيز آلبوم عكس اميرحسين فردي از دوران طفوليت تا آخرين سال‌ها عمر را در بر دارد.

اين نويسنده به سفري به روستاي قره‌تپه محل تولد مرحوم اميرحسين فردي اشاره كرد و گفت: در اين سفر نكته بسيار جالب توجه اين بود كه همه افرادي كه مرحوم فردي را از دوران كودكي مي‌شناختند اذعان داشتند،‌ وي از همان ابتدا جذبه خاصي در رفتار داشت و هميشه به دنبال گرد‌هم آوردن آدم‌ها بود،‌ در دوران نوجواني اين ويژگي در تشكيل تيم فوتبال نمود يافت و در سال‌ها بعد در تشكيل شوراي نويسندگان مسجد جواد‌الائمه براي ساماندهي ادبيات انقلاب خود را نشان داد.

متولي در پايان گفت: انتشارات مدرسه در جهت معرفي مفاخر معاصر تاكنون جلدهاي بسياري را منتشر كرده است،‌ از نكات جالب توجه اين است كه زندگي‌نامه امام خميني(ره) كه از نخستين عناوين اين مجموعه به شمار مي‌رود، توسط مرحوم فردي به نگارش در آمده است.

زندگينامه آيت‌الله گلپايگاني‌، علامه جعفري و شهيدان شاخصي چون همت و باكري، پروفسور حسابي،‌ حسين بهزاد، نيما يوشيج، سهراب سپهري،‌ قيصر امين‌پور و... از ديگر عناوين اين مجموعه به شمار مي‌روند.

چهارشنبه 25 ارديبهشت 1392 - 9:46
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری