جمعه 31 فروردين 1397 - 21:1
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

ثبت نام از معتكفين در نقطه صفر مرزي ايران با افغانستان آغاز شد

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان زهک گفت: در روزهاي اوليه ثبت نام ،120نفر از جوانان و نوجوانان اين شهرستان براي حضور در برنامه ي معنوي اعتکاف ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان، حجت الاسلام علي خيور افزود: ثيت نام از معتکفين در زهک و روستاهاي اين شهرستان از روز يکشنبه 15 ارديبهشت آغاز شده و تا يک روز قبل از شروع اعتکاف ادامه دارد و همشهريان عزيز مي توانند در اين زمان ثبت نام کنند.

وي اظهار داشت: امسال اطلاع رساني خوبي در سطح شهرستان و روستاها شده و از طرف ديگر مردم نيز استقبال خوبي کرده اند به طوري که از روستاهاي دور نيز براي ثبت نام اعتکاف مراجعه مي کنند.

خيور خاطر نشان کرد: در اعتکاف حکمت ها و فوايد فراواني وجود دارد که بخشي از آنها عبارتند از ايجاد زمينه مناسب براي انديشيدن و تفکر،فراهم آمدن زمينه توبه و بازگشت،فراهم شدن فرصت نيايش،نماز و تلاوت قرآن،فراهم شدن دوره کوتاه براي محاسبه نفس و خود سازي.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان زهک با توجه به آيه 125يقره گفت: «وَ عَهِدْنا إِلي إِبْراهِيمَ وَ إِسْماعِيلَ أَنْ طَهِّرا بَيْتِيَ لِلطَّائِفِينَ وَ الْعاكِفِينَ وَ الرُّكَّعِ السُّجُودِ؛ و ما به ابراهيم و اسماعيل امر كرديم كه خانه مرا بري طواف كنندگان و مجاوران و ركوع كنندگان و سجده كنندگان، پاك و پاكيزه كنيد.

وي تصريح كرد: مراسم اعتكاف،به زمان حضرت ابراهيم عليه السلام بر ميگردد و بعد از او،در بعضي از شريعت ها و در زندگي برخي از صالحان - حضرت مريم و زكريا عليهم السلام- به چشم مي خورد، با ظهور دين اسلام، اين امر شكل تازه ي به خود گرفت و در ميان مسلمانان،به عنوان يك عبادت مستحب با آداب و شرايط خاص رايج شد.

حجت الاسلام خيور افزود: اعتكاف، استحباب و فضيلت فراوان دارد و صفاي خاصي به روح و جان مي بخشد پيامبر اسلام صلي الله عليه وآله همه ساله در ماه رمضان - به ويژه دهه آخر آن - اعتكاف مي كرد و دستور مي داد رختخوابش را برچينند و چادري در مسجد بر پا كنند و هميشه مي فرمود: ده روز اعتكاف در ماه رمضان، برابر با دو حج و دو عمره است.

سه‌شنبه 24 ارديبهشت 1392 - 9:31
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری