شنبه 27 بهمن 1397 - 13:7
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

ولايت اميرالمومنين (ع) در زمان امام محمد باقر (ع) احياء شد

سرپرست تبليغات اسلامي شهرستان دشتي در سخناني با اشاره به ميلاد امام محمد باقر عليه السلام گفت: ولايت امير المومنين (ع) در زمان امام محمد باقر (ع) احياء شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سعيد توکليان با اعلام اين مطلب افزود: در دوره امامت امام محمد باقر و فرزندش امام جعفر صادق عليهما السلام مسائلي مانند انقراض امويان و بر سر کار آمدن عباسيان و پيدا شدن مشاجرات سياسي و ظهور سرداران و مدعياني مانند ابوسلمه خلال و ابومسلم خراساني و ديگران مطرح بود.

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي ادامه داد: ترجمه کتاب هاي فلسفي و مجادلات کلامي در اين دوره پيش مي آيد و عده اي از مشايخ صوفيه و زاهدان و قلندران وابسته به دستگاه خلافت پيدا مي شوند قاضي ها و متکلماني به دلخواه مقامات رسمي و صاحب قدرتان پديد مي آيند و فقه و قضاء و عقايد و کلام و اخلاق را - بر طبق مصالح مراکز قدرت خلافت شرح و تفسير مي کند.

توکليان تعليمات قرآني به ويژه مسأله امامت و ولايت را که پس از واقعه عاشورا و حماسه کربلا افکار بسياري از حق طلبان را به حقانيت آل علي عليه السلام متوجه کرده و پرده از چهره زشت ستمکاران اموي و دين به دنيا فروشان برگرفته بود، به انحراف مي کشاندند و احاديث نبوي را در بوته فراموشي قرار مي دادند . برخي نيز احاديثي به نفع دستگاه حاکم جعل کرده و يا مشغول جعل بودند و يا آنها را به سود ستمکاران غاصب خلافت دگرگون مي کردند.

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي 22 ارديبهشت 92 اين چنين به سخنان خود پايان داد: بدين جهت امام محمد باقر عليه السلام و پس از وي امام جعفر صادق عليه السلام از موقعيت مساعد روزگار سياسي، براي نشر تعليمات اصيل اسلامي و معارف حقه بهره جستند، و دانشگاه تشيع و علوم اسلامي را پايه ريزي کردند؛ زيرا اين امامان بزرگوار و بعد شاگردانشان وارثان و نگهبانان حقيقي تعليمات پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم و ناموس و قانون عدالت بودند و مي بايست به تربيت شاگرداني عالم و عامل و ياراني شايسته و فداکار دست يازند.

سه‌شنبه 24 ارديبهشت 1392 - 9:19
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری