شنبه 4 اسفند 1397 - 8:43
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

اعتکاف، اعتصابي در برابر بت هاي درون

سرپرست نمايندگي تبليغات اسلامي سعدآباد گفت: اعتکاف، اعتصابي در برابر بت هاي درون و مبارزه با جاذبه هاي پوشالي دنياست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر، حجت الاسلام عبدالکريم جمالي بيان داشت: اعتكاف، ايام از ديگران بريدن و تمرين بندگى و روزنه‌اي براي ورود به عالم بالا و مقدمه‌اي براي ترک گناه است.

سرپرست نمايندگي تبليغات اسلامي سعدآباد گفت: اعتكاف يكي از عبادات بسيار زيبا و سازنده مي‌باشد، عملي كه از پيامبران خدا به ويژه پيامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار عليهم السلام به ما به ارث رسيده است، آنها نيز به اين سنت پايبند بوده و در زمان‌هاي خاص آن را انجام مي‌دادند.

‌حجت الاسلام جمالي 22 ارديبهشت 92 افزود: اعتکاف، هم خود عبادت است و هم ترکيبي است از عبادت‌هاي ديگر، ماندن در مسجد و ميهماني در خانه خدا، روزه‌دارى، قرآن و ذکر و دعا، نماز شب و شب زنده‌دارى، توبه و استغفار عباداتي است که پالايش دهنده روح انسان از پليدي‌هاست روز اول اعتکاف، سيزدهم رجب، ولادت اميرمؤمنان علي(ع) و روز پايان آن، وفات حضرت زينب(س)، وارث صلابت و شهامت و نماد صبر و شکيبايي است.

وي در پايان اظهار داشت: بايد اعتكاف را به شبكه معنويت خواهي تبديل كنيم و حلقه‌هاي معنوي در اعتكاف تشكيل دهيم تا اين حلقه‌ها بعد از اين مراسم همچنان ارتباط خود را حفظ كنند.

دوشنبه 23 ارديبهشت 1392 - 11:44
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری