شنبه 4 اسفند 1397 - 7:50
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

اعتکاف مجاهده با نفس و انس با معبود است

سرپرست نمايندگي تبليغات اسلامي سعدآباد گفت: اعتکاف بريدن از غير و پيوستن به دوست، شناختن خود، مجاهده با نفس و انس با معبود است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر، حجت الاسلام عبدالکريم جمالي اظهار داشت: اعتکاف بريدن از غير و پيوستن به دوست براي دوباره زيستن است، منتهي با ره توشه درون سازي.

سرپرست نمايندگي تبليغات اسلامي سعدآباد گفت: اعتکاف هجرتي دروني براي سير در دنياي باطن است و مروري بر نفسانيات خويش است تا گام تهذيب برداريم و گام بندگي برگيريم.

حجت الاسلام جمالي از جمله سنت ها و اعمالي که پيامبر اسلام(ص) به آن همت داشته است و مبادرت مي ورزيد، عمل روحبخش اعتکاف است که ما نيز به پيروي از مقتداي خويش بايد از اين سنت حسنه نهايت بهره را کسب کنيم.

وي با بيان اينکه براي احياي اين سنت الهي در طول تاريخ شاهد فراز و نشيب هايي بوده ايم و مردان بزرگي براي احياي آن پا به عرصه گذاشته اند عنوان کرد: به برکت نظام مقدس جمهوري اسلامي در اين عصر، بار ديگر اين سنت همچون گل شکوفا شد و امروز عطر دل آويزش به سرتاسر ايران اسلامي رسيده است.

وي همچنين بيان داشت: مساجد همواره به عنوان پايگاه اعتکاف، مرکز خلوت و انس عابدان با معبود خويش محسوب مي گردند.

سرپرست نمايندگي تبليغات اسلامي سعدآباد 22 ارديبهشت 92 تصريح کرد: انسان بايد در اين مدت دست از همه کس و همه چيز بردارد و سه روز خود را در پيشگاه خدا ببيند.

حجت الاسلام جمالي با بيان اينکه حضور روحانيون در اين گونه مراسم ها خيلي تاثير گذار است و مي تواند اثرات دراز مدتي داشته باشد گفت: برگزاري مراسم سخنراني، دعا و نيايش، ذکر ادعيه، قرائت قرآن، انجام اعمال ام داوود و پاسخ گويي به مسائل شرعي از جمله برنامه هايي است که در مدت سه روز اعتکاف انجام مي شود.

دوشنبه 23 ارديبهشت 1392 - 11:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری