دوشنبه 5 فروردين 1398 - 11:54
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

زمينه سازي حضور جوانان در اعتكاف عامل تحقق حماسه معنوي است

امام جمعه سيراف در ديدار با سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان اظهار داشت: زمينه سازي حضور جوانان در اعتكاف در واقع يك حماسه معنوي را رقم مي زند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام صادق عاشوري اظهار داشت: اعتکاف ماه رجب، دعاي‌ ماه رجب، نماز ماه رجب، همه وسيله يي‌ است براي‌ اين که بتوانيم دل و جان خود را صفا و طراوتي‌ ببخشيم، سياهي‌ ها، تاريکي‌ ها و گرفتاري‌ ها را از خود دور کنيم و خودمان را روشن سازيم.

وي در ادامه گفت: باتوجه به هجمه هاي بسيار دشمنان قسم خورده نظام جمهوري اسلامي ايران در ايجاد جنگ نرم، وظيفه مسئولان براي دفاع از آرمان هاي بلند انقلاب اسلامي و حفظ جوانان با استفاده از ايجاد زمينه هاي حضور اين قشر، مسئوليت ها را دو چندان مي كند و زمينه سازي حضور جوانان در اعتكاف در واقع يك حماسه معنوي را رقم مي زند.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان اظهار داشت: انقلاب اسلامي دستاوردهايي از جمله احياي منزلت و هويت مساجد به عنوان مكان پالايش روحي و تهذيب نفس، شناساندن قدر و ارزش واقعي زنان به دور از ناهنجاري هاي ملحدانه غربي، اتخاذ مواضع مناسب در برخورد با جريانات ضد فرهنگي در اقصي نقاط عالم، توجه دادن افكار عمومي به ظرفيت بالاي فرهنگ اسلامي ايراني براي ما به ارمغان آورده است كه بايد سعي كنيم در پاسداري از اين ارزش ها از هيچ كوششي دريغ نكنيم.

حجت الاسلام اهرمي در اين ديدار كه 21 ارديبهشت 92 عنوان شد، افزود: يكي از راه هاي احياي منزلت و هويت مسجد مردمي كردن و فراهم سازي زمينه اجتماع مردم در آن است كه اين امر از طريق سنت حسنه اعتكاف محقق مي شود.

دوشنبه 23 ارديبهشت 1392 - 11:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری