سه‌شنبه 30 بهمن 1397 - 20:3
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

نشست فرهنگي اعتكاف در سيراف كنگان برگزار شد

با حضور امام جمعه سيراف، سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان و جمعي از هيئت امناء، بانيان مساجد، هيئات مذهبي، نشست فرهنگي اعتكاف در دفتر امام جمعه سيراف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، امام جمعه سيراف در ابتداي اين نشست اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامي ايران، امر اعتکاف به امر فراگيري تبديل شده است که در تمامي شهرها و مساجد کشور مشتاقاني دارد در صورتيكه قبل از انقلاب اسلامي ايران، امر اعتکاف يک امر غير فراگير بود که تنها در شهر قم و آن هم تنها از سوي طلاب انجام مي شد.

حجت الاسلام صادق عاشوري گفت: با توجه به اينكه امروزه امر اعتکاف و ماه رجب فراگير شده است، مراجع و رهبري عنايت خاصي روي گسترش آن دارند كه اين امر مسئوليت ما مسولين و مردم را سنگين تر مي كند.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان گفت: اعتکاف همان خلوت در جمعي است که اسلام بنا نهاده است که اين بر خلاف مسيحيت خلوت در کنج انزوا نيست، بلکه خلوت در جمع است در اعتکاف، فرد در کنار کشش ها و حواس پرتي ها، خود نگاه داري را تجربه مي کند تا آلايندگي هاي مادي و معنوي نتواند او را دوره کند.

حجت الاسلام رحيم اهرمي در ادامه اين نشست كه 21 ارديبهشت 92 برگزار شد، افزود: اصل براي ما در برگزاري مراسم اعتکاف برنامه هاي فرهنگي است و اين اداره سعي خواهد كرد تا برنامه هايي از جمله برگزاري حلقه هاي معرفت، گفتمان هاي ديني، برگزاري مسابقاتي با عناوين مقاله نويسي، داستان نويسي، خاطره نويسي، پيامک، شعر و متن هاي ادبي، اجراي مداحي و مولودي خواني، برگزاري جلسات پرسش و پاسخ و ساير اعمال مختص به اين ايام را در سطح شهرستان اجرا كند.

دوشنبه 23 ارديبهشت 1392 - 11:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری