يكشنبه 26 خرداد 1398 - 1:27
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام داوري عهد:

امام باقر (ع) بنيانگذار نهضت علمي است

روحاني مستقر روستاي گرکان از توابع شهرستان آشتيان در مراسم جشن ميلاد امام محمد باقر(ع)در مسجد جامع گفت:امام محمد باقر (ع) براي شناسايي علوم اسلامي و مکتب اهل بيت (ع) نهضت علمي و فرهنگي تشيع را بنيانگذاري کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي،حجت الاسلام احمد داوري عهد در مراسم جشن ميلاد امام محمد باقر(ع)که در مسجد جامع روستاي گرکان از توابع شهرستان آشتيان برگزار شد افزود: امام محمد باقر (ع) با الگوگيري از پدرشان با طاغوت‌ مبارزه مي‌کردند و با تربيت شاگردان برجسته و تبيين علوم اسلامي و مکتب اهل ‌بيت (ع)، نهضت علمي و فرهنگي تشيع را به خوبي بنيانگذاري کردند.

وي با اشاره به اينکه امام محمد باقر (ع) در دوره‌اي زندگي مي‌کردند که انسان‌ها نيازمند علوم مختلف بودند، اظهار کرد:ايشان اسرار و رموز زندگي، اصول اسلامي، توحيد، صفات خداوند و رازهاي علوم را به مقتضاي امامت و ولايت براي آنان تبيين کردند.

داوري عهد در پايان با بيان اينکه امام محمد باقر (ع) بنيانگذار مذهب علمي بودند،خاطرنشان کرد:اين امام برزگوار با بنيانگذاري اين نهضت به نيازهاي فکري و معنوي مسلمانان پاسخ مي‌داد تا نيازشان برطرف شود.

گفتني است،اين مراسم در شنبه شب 21 ارديبهشت سال جاري در مسجد جامع روستاي گرکان از توابع شهرستان آشتيان برگزار شد.

دوشنبه 23 ارديبهشت 1392 - 9:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری