پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 2:47
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

امام محمد باقر(ع) خزانه دارعلم خداست

رئيس اداره تبليغات اسلامي سراوان در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته سراوان گفت: ما بيشترين احاديث را از دوران امام محمد باقر(ع)وامام صادق(ع)داريم و از ايشان سخنان ارزشمندي به ما براي بکارگيري در زندگي رسيده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان وبلوچستان، حجت الاسلام غلامرضا دهقان ضمن تبريك سالروز ولادت پنجمين اختر تابناک آسمان امامت و ولايت گفت:دوران زندگي امام محمد باقر (ع)دوران پر فراز ونشيبي است، ايشان هم در عصرخلفاي اموي و هم خلفاي عباسي زندگي کرده اند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي سراوان افزود: با توجه به اختلافاتي که در عصر خلفاي اموي پيش آمد، خلافت عباسي شکل گرفت وامام از اين فرصت براي پاسخگويي به مسائل و مباني رسول خدا(ص)استفاده کرد و لذا ما بيشترين احاديث را از دوران امام محمد باقر(ع)و امام صادق(ع)داريم و از ايشان سخنان ارزشمندي به ما براي بکارگيري در زندگي رسيده است.

وي اظهار داشت: حضرت مارا سفارش مي کند به تبيين همين احاديث و فرمودنده اند:بيان احاديث ما، دلهارا احياء مي کندو حقيقتا وقتي انسان به اين سخنان حکيمانه فکرمي کندو آن را در زندگي خودش به کار مي گيرداين احاديث موجب آرامش دل مي شود.

دهقان تصريح كرد: از توصيه هاي ديگر امام محمد باقر(ع)اين است که در کارهاي خودمان نيت نيک وپسنديده داشته باشيم،آنکسي که نيت نيک داشته باشد و خيرخواه و به فکر خدمتگذاري با نيات خوب والهي باشد اين انسانها هم در زندگي و هم در مباحث اجتماعي سعي در جلب رضاي خدا دارند که ماحصل آن اين است که خداوندرزق وروزي را در زندگيشان زياد مي کند.

امام جمعه سراوان بيان داشت: حضرت در يک بيان ديگر مي فرمايد:آن کسي که نسبت به اهل وعيال و خانواده خودش نيکي بيشتر بکند،خداوند عمرش را طولاني تر مي کند.

خطيب نماز جمعه سراوان درادامه سخنان خود به ذکر يک سوال پرداختند اينکه:آيا در اين دنيا اگر کسي براي بهبود زندگي تلاش کند آيا از نظر اسلام اين عمل مذموم و ناپسند است؟حجت السلام دهقان جواب اين سوال را از بيانات امام محمد بافر(ع)مي دهدوگفت:هرکس دنيا را به جهت يکي از اين3حالت طلب کند روز قيامت در حالي محشور مي شود که صورتش همچون ماه شب14مي در خشد.:تلاش کند در دنيا براي اينکه از مردم بي نياز شود،تلاش کند تا آسايش و رفاه را براي خانواده اش محيا کند، تلاش کند تا بتواند به همسايه اش نيز کمک کند.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1392 - 14:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری