شنبه 4 اسفند 1397 - 7:49
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

اعتکاف تمريني براي تقويت اراده است

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان كنگان، طي سخناني با توجه به قرار گرفتن در ماه رجب المرجب و در آستانه قرار گرفتن مراسم معنوي اعتكاف، اعتكاف را تمريني براي تقويت اراده عنوان كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام رحيم اهرمي اظهار داشت: ارزش و اهميت اعتكاف به حدي است كه يكي از برجسته ترين اركان دين، يعني روزه، شرط آن قرار مي‌گيرد و همان‌گونه كه نماز بدون طهارت تحقق نمي يابد، اعتكاف هم بدون روزه صحيح نيست آنچه بر اهميت و فضيلت اعتكاف مي افزايد آن است كه اعتكاف همچون نماز نيست تا بتوان آن را در هر مكاني بجا آورد اعتكاف بايد در مسجد و خانه خدا باشد.

وي گفت: در برخي روايات، ملاك سنجش و ارزش گذاري اعمال را، گاهي جهاد، حج، عمره و گاهي هم اعتكاف قرار داده‌اند كه اين نيز بيانگر اهميت و جايگاه والاي اعتكاف است.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان در ادامه اين خبر كه 21 ارديبهشت 92 عنوان شد، با بيان آثار تربيتي اعتکاف از جمله تقويت روحيه بندگي فرد، دوري از گناهان، تواضع و فروتني گفت: از آنجا که معتکف در مدت اعتکاف از بسياري امور حلال نيز چشم پوشي مي‌کند، اعتکاف تمريني براي تقويت اراده نيز محسوب مي‌شود.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1392 - 14:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری