سه‌شنبه 30 بهمن 1397 - 5:0
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

امام باقر (ع) حجت الهي سياسي و تدوينگر دقائق علوم بود

مديرکل تبليغات اسلامي بوشهر در سخناني به مناسبت فرا رسيدن ولادت امام محمد باقر (ع) ايشان را به عنوان حجت الهي سياسي و تدوينگر دقائق علوم ذکر کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سيدنورالله موسوي نيا در سخناني به مناسبت فرا رسيدن ولادت امام محمد باقر (ع) با اشاره به جايگاه علمي امام باقر (ع) دوران امامت ايشان را از دوران هاي باشکوه مورد افتخار شيعيان در تاريخ اسلام عنوان کرد.

مديرکل تبليغات اسلامي بوشهر با اشاره به شاگردان تربيت شده توسط امام باقر (ع) اظهار داشت: ايشان در دوران حيات پر برکت خويش به پرورش دانشمندان برجسته اى در رشته هاى گوناگون معارف اسلامي از قبيل؛ فقه، حديث، تفسير و ديگر شاخه هاى علوم اسلامى پرداخت.

وي گفت: حضرت امام محمد باقر (ع) با بهره گيري از درايت و هوشيارى موفق شد شکاف ايجاد شده بين قرآن و عترت را که در عقايد دينى قسمت بزرگي از مردم آن روزگار پديد آمده بود، از ميان بردارد.

حجت الاسلام موسوي نيا با اشاره به تسلط ايشان به شرائط زماني و مکاني اضافه کرد: آگاهي نسبت به شرائط زماني و مکاني عنصري تعيين کننده در رفتارهاي انسان هاي آگاه است و امام باقر (ع) با در نظر گرفتن نيازهاي زمان و فراهم بودن زمينه هاي لازم، به ترويج و تبليغ دين، تزکيه نفوس و تعليم و تربيت انسان ها پرداخت.

وي ادامه داد: از هم گسيختگي حکومت اموي باعث پيدايش محيط مناسبي براي ترويج فعاليت هاي امام محمد باقر (ع) شد، تا ضمن احياء اسلام ناب محمدي به نشر معارف اسلامي و تربيت شاگردان بسياري همت گمارند.

موسوي نيا با اشاره به بهره گيري دانشمندان از علم امام محمد باقر (ع) گفت: علم سرشار ايشان سبب مراجعه افراد مختلفي از سراسر سرزمين هاي اسلامي به محضر ايشان و بهره مندي از چشمه علوم امام (ع) شد و اين چنين امام پنجم شيعيان از موقعيت مساعد روزگار سياسي عصر خود به بهترين شکل براي نشر تعليمات اصيل اسلامي استفاده کردند و پايه گذار دانشگاه تشيع و علوم اسلامي شد.

مديرکل تبليغات اسلامي بوشهر 22 ارديبهشت 92 با تاکيد بر لزوم برگزاري برنامه هاي جشن و سرور متناسب با شان و جايگاه حضرت امام محمد باقر (ع) در سراسر استان تصريح کرد: برگزاري مراسم بزرگداشت ولادت امامان (ع) يک ضرورت است و بايد به بهترين شکل ممکن برگزار شود.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1392 - 10:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری