پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 3:22
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

مردم زهک هتک حرمت صحابه پيامبر اکرم(ص) را محكوم كردند

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان زهک گفت: در پي استمرار توطئه هاي استکبار جهاني و هتک حرمت مرقد شريف صحابي جليل القدر پيامبر اکرم(ص) حجر بن عدي تجمع اعتراض آميز طلاب، روحانيون و عموم مردم شهرستان زهک روز جمعه 20 ارديبهشت 92 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان، حجت الاسلام علي خيور با اعلام اين خبر گفت: با هماهنگي اداره تبليغات اين شهرستان،کليه روحانيون،طلاب حوزه علميه،تشکل هاي دانشجويي،کانون هاي فرهنگي،کارمندان ادارات و ساير اقشار مردم روز جمعه بعد از نماز عبادي- سياسي جمعه در مصلي بزرگ الغدير اين شهرستان جهت هتک حرمت به صاحت مقدس جناب ححجر بن عدي تجمع کردند و بعد از نماز از مصلي بزرگ نماز جمعه تا ميدان قدس شهرستان راهپيمايي و شعار مرگ بر امريکا و مرگ بر اسرائيل سر دادند.

خيور ادامه داد: حجر از صحابي مخلص و با وفاي رسول خدا(ص) بود و پس از رحلت ايشان پيوسته در كنار علي(ع) و از ياران خاص و علاقه‌مندان وفادار اميرمؤمنان بشمار مي‌رفت، بنابراين علاقه او به علي(ع) و جاذبه علي در دل او، مثل ساير علاقه‌ها و مانند ساير جاذبه‌ها نبود، بلكه اين پيوند و كشش و راي همه محبت‌ها و پيوندها و عادي بود.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان زهک افزود: نقل شده زماني كه حُجربن عَدي را براي قتل بردند از او پرسيدند آيا اول خودت را بكشيم يا فرزندت را؟ حجر به قاتل خود گفت: اگر سرِ آن داري كه فرزندم را بكشي او را پيش از من گردن بزن جلّاد فرزند را گردن زد. به حجر گفتند چرا در داغ فرزندت شتاب كردي؟ گفت: بيم آن داشتم كه چون او برق شمشير را بر گردن من ببيند،بهراسد و دست از ولايت علي(ع) بردارد و آن‏گاه ميان من و او در اقامتگاه جاويد كه خداوند صابران را به آن وعده فرموده جدايي افتد.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1392 - 10:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری