پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 4:7
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

نگاه غرب به زن نگاهي ابزاري و تجاري است

رئيس تبليغات اسلامي سراوان درمراسم جشن حوزه علميه زينبيه گفت: امروز برهمه نمايان شده آنچه در غرب براي احقاق حقوق زن از آن سخن به ميان آمده چيزي جز تحقيرو نگاه ابزاري براي فروش کالاهاي تجاري خود نيست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان وبلوچستان،حجت السلام غلامرضا دهقان در جشني که به مناسبت هفته زن و روز معلم در سالن اجتماعات حوزه علميه زينبيه (س)سراوان برگزار شدگفت: زن کانون هر جامعه يا اجتماع فرهنگي است،امروز برهمه نمايان شده آنجه در غرب براي احقاق حقوق زن از آن سخن به ميان آمده چيزي جز تحقيرو نگاه ابزاري براي فروش کالاهاي تجاري خود نيست.

رئيس تبليغات اسلامي افزود: معلمين عزيز نيز در جامعه و اسلام از جايگاه بلندي برخوردارهستند،به طوريکه در روايات تعبير به وارث انبيا شده اند.

وي اظهار داشت:مسئله علم و دانش در قرآن آنقدر مهم است که در قرآن خداوندمعلمين را به وارث انبيا معرفي کرده است،مسئله علم ودانش آنقدر مهم است که در قرآن وقتي خداوند مي خواهدتعبيربه نعمتهايي بکند که به انسان داده اول به علم و دانش اشاره مي کند.

حجت الاسلام دهقان تصريح كرد:خداوند در قرآن اينطور تعبير مي کند که انسان چيزي نبود ونمي دانست و خداوند اين علم ودانش را در اختيار انسان قرار داد.خدا در سر،ما که مهمترين عضواز بدن هست مغز را قرار داد که بتوانيم قوه گيرايي وتبيين مسائل را داشته باشيم واينکه ما مي توانيم گل سرسبدالهي باشيم.در رابطه با ارزش علم ودانش نيز مطالب بسياري آمده است.در راوايات امده است يا عالم باشيد يا متعلم ولي غساء نباشيد.

وي گفت:نبي مکرم اسلام(ص) مارا توصيه به فراگيري علم ودانش مي کند،در يک بيان خود مي فرمايد:آنکسي که به راهي برود که علم ودانش بجويدبخاطررفتن در جستجوي علم ودانش،خداوند هم او را مي برد به راهي که منتهي به بهشت مي شود.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1392 - 9:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری