پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 12:9
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام اميني:

اخلاص و قاطعيت براي بيان حقانيت لازمه کار روحانيان است

امام جمعه موقت شاهرود در نشستي با علما، روحانيان و جمعي از پرسنل اداره کل تبليغات اسلامي استان مازنداران، اخلاص لازمه تبليغات موثر دانست و ضمن تاکيد بر اينکه اين امر به همراه قاطعيت براي بيان حقانيت بسيار مهم و تاثير گذار و لازمه کار روحانيان و فعالان عرصه دين و فرهنگي است، گفت: با توجه به شرايط امروز جامعه جهاني رسالت خطير روحانيت به مراتب حساس تر از گذشته است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، امام جمعه موقت شاهرود در نشستي با علما، روحانيان و جمعي از پرسنل اداره کل تبليغات اسلامي استان مازنداران در محل سالن همايش هاي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در شاهرود با اشاره به اهميت امر تبليغ، اخلاص را لازمه تبليغات موثر دانست و تصريح کرد: اهل تبليغ بايد به دو نکته توجه داشته باشند اول اينکه زماني تبليغات ما تاثير گذار است که به آنچه که مي گوييم عمل کنيم و دوم داشتن اخلاص است.

وي با اشاره به رشد سريع تکنولوژي در دنياي معاصر، گفت: روحاني مي تواند در امر خطير رشد و توسعه معارف اسلام موفق عمل کند که با اين تکنولوژي آشنا باشد و اين مهم نياز به همت و برنامه ريزي زيربنايي سازمان هاي فرهنگي خصوصا سازمان تبليغات اسلامي دارد.

استاد حوزه و دانشگاه شاهرود ضمن بيان خاطراتي از آيت الله العظمي بهاء الديني و آيت الله العظمي بهجت، گفت: مقام محبوبيت تنها از طريق سير در راه تقرب حاصل مي‌شود و فقط در اين صورت است که تمام اعضا و جوارح انسان تحت ولايت‌الله قرار مي‌گيرد.

مدير کل تبليغات اسلامي سمنان نيز در اين ديدار با اشاره به اينکه اين استان از نظر وسعت ششمين استان کشور به شمار مي رود، تصريح کرد: قرار گرفتن اين استان در مسير جاده ابريشم و با بيش از بيست مورد کاروانسرا و همچنين مجاورت با استانهاي تهران، خراسان، اصفهان، قم، مازندران و گلستان به آن اهميت ويژه اي داده است.

حجت الاسلام علي شکري با اشاره به اينکه استان سمنان داري هشت شهرستان شامل، سرخه، سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، ميامي، آرادان و مهديشهر، افزود: اين استان به دليل قرار گرفتن در مسير تردد زائران علي ابن موسي الرضا و اهميت خدمت رساني به زائران براي مردم حائز اهميت است.

وي با اشاره به قدمت و وضعيت شهرستان شاهرود نيز گفت: اين شهرستان، دياري عالم پرور است و ما شاهد ظهور عالماني چون، مرحوم آيت الله العظمي سيد محمود شاهرودي و فرزندان صالح ايشان و همچنين حضرت آيت الله مرتضي اشرفي، آيت الله مصطفي اشرفي، مرحوم آيت الله طاهري و شمار زيادي از علماي برجسته جهان اسلام در اين منطقه هستيم.

مدير کل تبليغات اسلامي استان سمنان تصريح کرد: وجود آرمگاه عارفان و اديباني همچون بايزيد بسطامي، شيخ ابولحسن خرقاني، ابن يمين فرومدي و شيخ حسن جوري، اهميت اين منطقه را دو چندان مي کند.

معاون فرهنگي پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان مازندران نيز در اين ديدار با تاکيد بر ضرورت امر تبليغ، جايگاه سازمان تبليغات اسلامي را بسيار حساس و سرنوشت ساز دانست و گفت: به فرموده امام خميني(ره)، سلاح تبليغات بسيار برنده تر است.

حجت الاسلام رحمت الله رضوي با اشاره به هجمه تبليغات دشمن و تهاجم فرهنگي آنها، هدف دشمنان را منزوي کردن نظام مقدس جمهوري اسلامي ذکر کرد و افزود: سازمان تبليغات اسلامي که به گفته مقام معظم رهبري از حسنات نظام است تا کنون توانسته در مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن خوب عمل کند.

وي با بيان اينکه جمعيت استان مازندران در ايام تعطيلات به 20 ميليون نفر هم رسيده است گفت: اين فرصت مغتنمي است تا بتوان از کارکردهاي فرهنگي بهره مناسبت برد.

معاون فرهنگي پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان مازندران در خاتمه تصريح کرد: اما از آن طرف، ورود خرده فرهنگ ها با توجه به اينکه مردم براي تفريح به اين استان سفر مي کنند مي تواند تحديد کننده باشد که نقش روحانيان در اين زمينه بسيار حساس و مهم است.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1392 - 9:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری