چهارشنبه 25 تير 1399 - 4:2
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

بهشت يک محيط خانوادگي است

حجت الاسلام نقويان در مراسم محوري سخنراني که با همکاري اداره تبليغات اسلامي زرند و خيرين منطقه روح آباد برگزار شد،در تاکيد اهميت خانواده گفت:بهشت يک محيط خانوادگي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان ، حجت الاسلام مهدي حسني بيان كرد:با هما هنگي اداره تبليغات زرند و همکاري خيرين منطقه روح آباد مراسم سخنراني با حضور وعاظ شاخص کشوري به مدت سه شب در حسينه روح آباد زرند برگزار شد.

حجت الاسلام نقويان در اولين شب از اين مراسم،به طور خلاصه به بحث خانواده اشاره كرد و گفت:در کنار ايمان، آنچه براي انسان نياز و موثر است، ولايت و امامت مي باشد که خود اينها در طول ايمان قرار دارد؛اماخانواده از همه مهمتر است است.چراکه همه موارد ذکر شده در قالب خانواده اسلامي تجلي مي يابد.

نقويان در ادامه خانواده را از منظر امام رضا (ع) و ولايت مطرح کرد و گفت:قرآن روي کلمه ها حساب باز مي کند؛ آنجا که مي گويد بشر، با آنجا که مي گويد انسان فرق مي کند.خداوند در قرآن مي گويد خانواده مثل دژ و حصني محکم براي زن، مرد و فرزندان است.

اين استاد حوزه و دانشگاه ضمن اشاره به آسيب برخي رسانه هاي داخلي اظهار داشت:روزنامه هايي که به اسم خانواده عکس هنرمندان و بازيگران را چاپ مي کند با انواع ترفند هاي شيطاني خانواده را از هم مي پاشند.

حجت الاسلام نقويان افزود:سايت ها و فيلم هاي مبتذل به گونه اي اين کار را مي کنند و حتي روزنامه هايي که به ظاهر اسم خانواده را دارند هم به گونه اي ديگر. اين روزنامه ها اسم خانواده را دارند، اما بسياري از عکس هايشان عکس هنرمندان و بازيگران است. خانواده اين بازيگران و هنرمندان پس کجاست؟

خطيب کشوري مهم ترين مکان را براي تربيت در خانواده عنوان کرد و گفت:تمام مراکز که ادعاي تربيت انسان را دارند چه به صورت مستقيم و چه غير مستقيم، اگر در يک کفه ترازو قرار بگيرند،در مقابل خانواده است، که کفه سنگيني را دارد.

حجت الاسلام نقويان خطاب به جوانان در اصالت خانوادگي در انتخاب همسر افزود:پسر جواني که مي گويي دختر خوب است، خانواده اش را هم ببيند که پدر و مادر چه طرز تفکري دارد.

وي در پايان با ذکر جمله اي کليدي تاکيد کرد:بهشت يک محيط خانوادگي است.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1392 - 9:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری