پنجشنبه 2 خرداد 1398 - 23:38
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام نيشابور:

پيامبر (ص) و اهل بيت پيامبر(ص) بهترين مربيان اخلاق هستند

امام جمعه شهرستان دليجان در جلسه درس اخلاق مديران دستگاه هاي اجرائي گفت:پيامبر (ص) و اهل بيت پيامبر(ص) بهترين مربيان اخلاق هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي ،حجت الاسلام غلامرضا نيشابوري در جلسه درس اخلاق مديران دستگاه هاي اجرائي که با حضور رئيس اداره تبليغات اسلامي در دفتر امام جمعه شهرستان دليجان برگزار شد با اشاره به اهميت خطبه فدکيه حضرت زهرا (س)افزود:فاطمه زهرا( س)با دليل و برهان مشخص کرد که فدک را پيامبر به يگانه دخترش بخشيد که البته عايدات آن جهت تقويت اسلام و قرآن بوده است .

وي اظهار کرد:طبق آيه الذين اذهب الله آيه تطهير مشخص مي کند که بدي ها و پليدي ها از اهل بيت(ع) يعني فاطمه زهرا(س) بدور است لذا در اين خطبه چند درس را به ما مي آموزد :دليل و برهان ،وحدت و انسجام بايد در جامعه باشد اگر نباشد اختلافات به وجود مي آيد ،آگاهي دادن به جامعه و مردو براساس استدلال و يقين و پرهيز از انحرافات که در همين خطبه فدکيه اشاره شده است که انحراف به وجود آمده است.

نيشابوري به مديران ابراز داشت: درس اخلاق و همدلي را بايد از اهل بيت آموخت ،همواره احاديث و روايات ائمه معصومين بايد چراغ راهمان باشد.

گفتني است،اين جلسه در روز پنج شنبه 19 ارديبهشت سال جاري در دفتر امام جمعه شهرستان دليجان برگزار شد.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1392 - 9:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری