شنبه 27 بهمن 1397 - 13:26
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

امام هادي (ع) كانون سخاوت و كرم بود

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان كنگان با توجه به نزديكي به سالروز شهادت امام هادي (ع) اظهار داشت: امام هادي (ع) كانون سخاوت و كرم بود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام رحيم اهرمي اظهار داشت: امامان و پيشوايان معصوم عليهم‌السلام انسان‌هاي كامل و برگزيده‌اي هستند كه به عنوان الگوهاي رفتاري و مشعل‌هاي فروزان هدايت جامعه بشري از سوي خدا تعيين شده‌اند گفتار و رفتار و خوي و منش آنان ترسيم حيات طيبه انساني و وجودشان تبلور تمامي ارزش‌هاي الهي است.

وي گفت: امام هادي (ع) يكي از پيشتازان دانش و تقوا و كمال است كه وجودش مظهر فضائل اخلاقي و كمالات نفساني و الگوي حق‌جويان و ستم ستم‌ ستيزان است. امام هادي (ع) پيوسته تحت نظر حكومت‌هاي جور بود و سعي مي‌شد كه آن حضرت با پايگاه‌هاي مردمي و افراد جامعه تماسي نداشته باشد با اين حال آن مقدار از فضائل اخلاقي كه از او بروز كرده، دانشمندان و شرح حال نويسان و حتي دشمنان اهل‌بيت عليهم السلام را به تحسين و تمجيد آن وجود الهي واداشته است.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان در ادامه اين خبر كه 21 ارديبهشت 92 عنوان شد، گفت: در پرتو برخورداري ائمه عليهم السلام از اين خلق نيكو، وجود آن بزرگواران پيوسته مايه اميد، و خانه‌شان نه تنها مركز نشر دانش، بلكه پناهگاه افراد نيازمند و درمانده و محل رفت و آمد انسان‌هاي مختلف به ويژه آنان كه از راه دور آمده بودند، بود كه همين توجه بيش از اندازه امام هادي (ع) به اين مسئله باعث شد كه از وي به عنوان كانون سخاوت و كرم ياد شود.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1392 - 9:3
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری