سه‌شنبه 17 تير 1399 - 3:17
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

تقدير از حافظان و مربيان و قرآن آموزان روستاي سرملك بردسير

كارشناس قرآن اداره تبليغات اسلامي بردسير گفت: حافظان بايد تا پايان عمر به تلاوت قرآن و محفوظات خود پايبند باشد و همين نكته و خواندن مكرر آيات موجبات مؤانست و رفاقت آنها را با قرآن فراهم مي كند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان،نزهت رضايي ضمن بيان اين مطلب افزود:از حافظان ، مربيان و قرآن آموزان خانه قرآن بيت النور روستاي سرملك با حضور حجت الاسلام نورالديني و رئيس اداره تبليغات اسلامي تقديرشد.

حجت الاسلام نورالديني در جمع قرآن آموزان به بركات حفظ قرآن اشاره كرد و اظهار داشت:برخي از برکات حفظ قرآن از جمله ؛ «قرار گرفتن در پناه رحمت الهي، محشور شدن با انبياء و همراهي با آنان ، برخورداري از بالاترين ثروت فرهنگي (قرآن)، داشتن حق شفاعت در قيامت، ايمني از عذاب آخرت، آباداني دل است » ، البته چنانچه در متن شماري از احاديث تأكيد شده، شرط اين بهره مندي آن است كه حافظ قرآن در جهت عمل به احكام و فرامين آن حركت كند و كلام وحي همواره نصب العين او باشد ، بديهي است كه تنها بسنده كردن به خواندن ظاهري آيات، تمامي اين بركات را به دنبال ندارد.

رضايي حفظ قرآن را جامع ترين راه براي انس با قرآن كريم دانسته و بيان كرد : حافظان بايد تا پايان عمر به تلاوت قرآن و محفوظات خود پايبند باشد و همين نكته و خواندن مكرر آيات موجبات مؤانست و رفاقت آنها را با قرآن فراهم مي كند.

گفتني است ، در اين همايش ارائه گزارش دوره هاي اجرا شده در خانه قر آن بيت النور توسط مدير مؤسسه انجام گرفت و جوايز و لوح تقدير به رئيس اداره تبليغات اسلامي و كارشناس قرآن و رئيس شوراي اسلامي و دهيار اين روستا و حدود 100 نفر از مربيان و قرآن آموزان که در دوره‌هاي مختلف از قبيل نهضت قرآن‌آموزي ، طرح حفظ ملي جزء 30 و قرائت حضور داشتند اهدا شد.

شنبه 21 ارديبهشت 1392 - 20:35
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری