پنجشنبه 26 تير 1399 - 21:35
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

بيانيه مشترك شوراي هيئات مذهبي و كانون مداحان در محكوميت هتك حرمت مرقد حجربن عدي

شوراي هيئات مذهبي و كانون مداحان اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان در محكوميت هتك حرمت مرقد حجربن عدي با صدور بيانيه و تجمعي مشترک،اين اقدام استکبار را محكوم كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين،شوراي هيئات مذهبي و كانون مداحان اداره تبليغات اسلامي شهرستان تاكستان،با صدور بيانيه اي هتك حرمت مرقد حجر بن عدي را محكوم كردند.

در متن اين بيانيه آمده است:

بيش از 1400 سال از اسلام پاک نبوي مي گذرد و در تمامي قرن ها و سال ها دشمنان اسلام بالأخص دشمنان شيعيان بيکار نبوده و سعي در تخريب شخصيت هاي بزرگ حتي امامان داشتند،مگر نه اينکه بر قبر سيد الشهدا(ع) آب بستند و زمين آن را شخم زدند،آيا توانستند به اهداف شوم خود برسند يا اينکه روز به روز و بيش از پيش بر عزت و احترام آن بزرگوار افزوده شد و سال به سال پرشور تر از قبل مراسم حسيني برگزار شد.

دشمنان اسلام نيز به شخصيت پيامبر(ص) توهين کردند،ولي با اين کار آنان،شخصيت آن بزرگوار براي بسياري از مردم جهان و حتي غير مسلمان هم شناخته تر شد.حال امروزه دست به تخريب قبر صحابي پيامبر(ص) و اميرالمؤمنين(ع) دست زدند و جنايتي ديگر بر دفتر سياه و تاريک و پر از ننگ خود نگاشتند.به گمان خويش نبش قبر ايشان کردند ولي در واقع قبري و گودالي سرشار از نفرت کنده اند،ولي بدانند قبر تمامي امامان و بزرگان شيعه در واقع بر قلوب انسان ها و مسلمانان است،چگونه مي توانند آن را تخريب کنند؟ هرگز نمي توانند.

امروز قبر شخصيتي را تخريب کردند که مدال شرف و شهادت و شهامت و پيشگامي دفاع از حق داشت،او که سخنگوي مکتب و مبلغ دين رسول(ص) بود و در راه ولايت به شهادت رسيد،ولي فريادهاي خفته تمامي مسلمين جهان و ميليون ها شيعه،روزي تمامي عالم را فرا مي گيرد که آنان از فرط زبوني و حقارت و خجلت سر در گريبان خود برده اند و آن روز دير نيست و به زودي خواهد آمد.

لذا شوراي هيئات مذهبي و كانون مداحان شهرستان تاكستان در پيروي از مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و مراجع عاليقدر تقليد،اين اقدام جنايتکارانه گروه هاي وهابي و تکفيري خبيث را در اهانت به مقدسات اسلامي به شدت محکوم مي كند و از انديشمندان و متفکران جهان مي خواهد که در مقابل تجاوز به کرامت و حرمت مسلمانان بخروشند و همچنين سکوت مجامع بين المللي و منطقه اي و حکام کشورهاي اسلامي را همدستي با اين جنايت بي شرمانه قلمداد مي كند.

شنبه 21 ارديبهشت 1392 - 20:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری