سه‌شنبه 21 مرداد 1399 - 23:41
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

تجليل از ۱۰ نويسنده برتر از سوي مجمع ناشران انقلاب

10 شاعر و نويسنده ادبيات انقلاب اسلامي در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامي واقع در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تجليل شدند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، شاعران و نويسندگان ادبيات انقلاب اسلامي، ۱۹ ارديبهشت، طي مراسمي در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامي در نمايشگاه کتاب تهران تجليل شدند.

حميدرضا شاه‌آبادي، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدرضا زائري، فاضل نظري، صادق کرميار، جعفر شيرعلي‌نيا، محمدرضا شهبازي، علي مؤذني، اکبر صحرايي، علي شجاعي و حسام‌الدين مطهري به عنوان فعالان ادبي عرصه ادبيات انقلاب اسلامي در اين مراسم مورد تقدير و تجليل قرار گرفتند.

جعفر شيرعلي‌نيا، مولف کتاب «دائره‌المعارف مصور تاريخ جنگ»، که روز گذشته به نمايشگاه کتاب تهران رسد پيش از شروع مراسم در جمع خبرنگاران گفت: حوزه تخصصي من پژوهش در مسائل ايران در دهه نخست پس از پيروزي انقلاب اسلامي است که يکي از اتفاقات مهم اين دهه جنگ تحميلي بوده است.

وي با بيان اينکه پيش از اين کتاب «هشت سال اينگونه گذشت» را که آن هم کتاب مصوري درباره جنگ بود توسط سوره مهر به چاپ رساندم، افزود: دائره‌المعارف مصور تاريخ جنگ هم در ادامه اين کار و ديگر آثار من است که تحت عنوان «کتاب‌هاي راوي» توسط نشر فاتحان منتشر شده است.

شيرعلي‌نيا ادامه داد: نگارش و تدوين اين کتاب بيش از ۲ سال وقت گرفت. اين اثر پرونده‌هاي ويژه‌اي مانند عکس، نمودارهاي مستند از مناطق جنگي و ... دارد. در تدوين اين کتاب از ۱۹۲ کتاب مرجع، ۴۳ مقاله پژوهشي، ۳۰ مصاحبه‌اي که خودم تهيه کردم و ۱۲ مصاحبه آرشيو شده استفاده شده است.

وي در پايان افزود: در اين کتاب با رويکردي مستندنگارانه به جنگ تحميلي به عنوان يک موضوع کلي و آکادميک نگريسته شده، نه به مثابه يک دفاع مقدس؛ زيرا جنگ تحميلي ما از نگاه اعتقادي ما دفاع مقدس است ولي به دليل استنادي که در موضوعات و مطالب اين کتاب وجود دارد لازم بود آن را به عنوان يک جنگ فارغ از نگاه‌هاي اعتقادي ما به آن مطرح کنم، از اين رو در عنوان کتاب تاريخ جنگ درج شده است نه تاريخ دفاع مقدس و بر روي جلد اين اثر الماني از دفاع مقدس ديده نمي‌شود بلکه صرفا نمادهاي جنگ به کار رفته است.

شنبه 21 ارديبهشت 1392 - 20:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری