شنبه 25 مرداد 1399 - 6:19
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

حضور مردم در صحنه انقلاب را بيمه مي‌کند

رئيس اداره تبليغات اسلامي انار با بيان اينکه ملت ايران پايبندي به نظام را با حضور خود ثابت کرده‌اند،گفت: حضور مردم در صحنه انقلاب را بيمه مي‌کند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان ، حجت‌الاسلام حسن منتظري در خطبه‌هاي نماز جمعه ‌اين هفته ‌شهربابک به دو اصل تولي و تبري اشاره کرد و اظهار داشت: در اسلام دو اصل به نام تولي و تبري يا به تعبيري حب‌في‌الله و بغض‌في‌الله وجود دارد که بر اساس اين دو اصل مسلمانان موظف هستند دوستان خدا را دوست داشته و از دشمنان خدا و رسول خدا (ص) بيزار باشند.

وي افزود: تولي و تبري از جمله واجبات الهي است که هر مسلماني بايد با استفاده از دلايل عقلي و نقلي به آن اعتقاد پيدا کرده و عمل کند.

منتظري ضمن گراميداشت ولادت امام محمد باقر (ع) به ذکر فضائل آن حضرت پرداخت و گفت: امام محمد باقر (ع) از لحاظ موقعيت علمي آن قدر باعظمت بود که حتي مخالفان و معاندان آن حضرت به اين عظمت اعتراف کردند.

وي شهادت امام هادي (ع) را تسليت گفت ‌و افزود:خلفاي عباسي از نفوذ معنوي امام هادي (ع) وحشت داشتند‌ به همين دليل مدت 20 سال‌ امام را اجبارا به سامرا تبعيد کردند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي انار انتخابات رياست جمهوري ‌و شورا را بسيار مهم و حياتي دانست و عنوان کرد: همان گونه‌ که ‌بارها ملت ايران ثابت کردند که با تمام وجود از نظام اسلامي حراست مي‌کنند در انتخابات آينده نيز بهترين و پرشور‌ترين حضور را به نمايش مي‌گذارند.

وي التزام به قانون و رعايت قوانين از رمز موفقيت هر انتخابات دانست و گفت: شوراي نگهبان بر اساس قانون اساسي مرجع رسيدگي به صلاحيت کانديداهاي رياست جمهوري است، بنابراين همه ‌افراد و گروه‌ها بايد تسليم قانون باشند.

منتظري انتخابات شوراها را نيز بسيار مهم ارزيابي کرد و خطاب به مردم بيان داشت: به کساني راي دهيد که علاوه بر تدين و تعهد داراي طرح و برنامه باشند و موجب ساماندهي، عمران و آباداني شهرها و روستاها شوند، بنابراين سعي کنيد از ميان نامزدها بهترين‌ها را انتخاب کنيد.

خطيب جمعه شهربابک حرکت ناگوار تکفيري‌ها را در راستاي اهداف صهيونيست‌ها دانست و گفت: با حمله صهيونيست غاصب به سوريه جبهه صهيونيست‌ها و تکفيري‌ها در مقابل جبهه‌ مقاومت در برابر صهيونيست نامعين و مشخص است.

شنبه 21 ارديبهشت 1392 - 20:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری