پنجشنبه 12 تير 1399 - 23:15
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

توسل به اهل بيت(ع) وسيله تقرب به سوي خداست

رئيس اداره تبليغات اسلامي سيرجان توسل به اهلبيت عصمت وطهارت به خصوص حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) را بهترين راه رسيدن به قرب الهي دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان ، مراسم نكو داشت پيرغلام امام حسين (ع) و جانباز جنگ تحميلي مرحوم عرب حسين خالق جو در محل هيئت زينبيه سيرجان برگزار شد.

در اين مراسم حجت الاسلام محمد حسين عبد الهي اظهار داشت:درآيات قرآن كريم آمده است «ادعوا تضرعا و خفيه»؛ پروردگارتان را با تضرع و در نهان بخوانيد و دعا روح عبادت و قرآن صاعد است و براي استجابت دعا چه وسيله‌اي بهتر از امام حسين (ع) و اولاد و اصحاب ايشان كه قرآن كريم در سوره مائده مي‌فرمايد: «و ابتغوا اليه الوسيله» و امام حسين (ع) از اعظم وسايل و از سهل الوصول‌ترين آنها براي تقرب الهي است و راه ميانبر، توسل به حضرت سيد الشهداء است.

عبد الهي در بخش ديگري از سخنان خود افزود:قرآن كريم همچنين در سوره انفال آيه 29 مي‌فرمايد: «استجيبوا لله و للرسول اذا دعاكم لما يحييكم»؛ اجابت نماييد خدا و رسول را چون شما را به چيزي فرا خواندند كه سبب حيات شما است.»؛ و پيامبر(ص) ما را به گريه اباعبدالله فرا خوانده و فرموده است:"حسين مني و انا من حسين (ع)"و روايات متعددي نيز از ائمه داريم كه گريه بر حسين و شريك شدن در مصائب او، باعث غفران الهي و سبب نزول رحمت الهي است و اين اطاعت از امر پيامبر است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي سيرجان در پايان خدمت كردن به آستان اهل بيت عصمت و طهارت را بهترين راه رسيدن به قرب الهي توصيف كرد و از خدمات مرحوم عرب حسين خالق جو پير غلام و مسئول هيئت عزاداري زينبيه سيرجان تقدير و ازدرگاه خداوند منان براي آن مرحوم غفران الهي مسئلت كرد.

شنبه 21 ارديبهشت 1392 - 19:44
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری