شنبه 4 اسفند 1397 - 8:52
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

فعاليت 20 تشكل شاخص فرهنگي و ديني زنان در كنگان

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان كنگان از فعاليت 20 تشكل فرهنگي و ديني با مسئوليت زنان در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام رحيم اهرمي اظهار داشت: از نظر اسلام در همه فعاليت هاي مربوط به جامعه بشري و فعاليت هاي زندگي، زن و مرد داراي اجازه مشترك هستند البته بعضي كارها باب زنان نيست چون با تركيب جسماني آن ها تطبيق نمي كند. بعضي از كارها هم هست كه باب مردان نيست چون با وضع اخلاقي و جسمي آن ها تطبيق نمي كند.

وي گفت: البته در عرضه اين فعاليت ها اسلام حدودي را معين كرده است ،كه اين حدود مربوط به زن و اجازه داشتن او براي فعاليت نيست، مربوط به اختلاط زن و مرد است،كه اسلام روي اين مساله حساسيت دارد.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان كنگان افزود: زن با حضور خود در صحنه‏ هاي فرهنگي، ديني و مشارکت فعال در صحنه، وصيت امير المؤمنين را جامه عمل مي‏پوشاند که دشمن ظالم و ياور مظلوم باشيد زن وقتي که به مسائل انساني بپردازد و نقش خود را در خلافت خدا در زمين ايفا کند و زن نمونه اگر در جامعه زياد شود، موجب امنيت و جلوگيري از ورود فرهنگ مهاجم به جامعه خواهد شد.

وي در ادامه اين خبر كه 18 ارديبهشت 92 عنوان شد، اضافه كرد: نقش زنان در برنامه هايي كه مرتبط با اداره تبلغات اسلامي كنگان است قابل تقدير است در همين زمينه فعاليت 20 تشكل شاخص فرهنگي و ديني از هيئات مذهبي گرفته تا كانون هاي فرهنگي، انجمن هاي اسلامي و فعاليت در مراكز قرآني مويد اين نكته است.

شنبه 21 ارديبهشت 1392 - 9:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری