سه‌شنبه 19 فروردين 1399 - 8:24
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

تقدير امام جمعه جاسک از فعاليت هاي قرآني تبليغات اسلامي اين شهرستان

امام جمعه بندر جاسک در حاشيه برگزاري اختتاميه کلاس هاي قرآني صادق ال محمد(ص) از فعاليت هاي قرآني اداره تبليغات اسلامي، قدرداني کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان؛ حجت الاسلام جواد غلامي، سه شنبه 17 ارديبهشت ماه در حاشيه مراسم اختتاميه کلاس هاي قرآني موسسه صادق محمد(ص) و مهد قرآن صدرا، در نشستي با رئيس اداره تبليغات اسلامي، از برنامه ها و فعاليت هاي اين اداره در راستاي ترويج فرهنگ قرآني قدرداني کرد.

وي همچنين با اشاره به اهميت جايگاه قرآن در زندگي فردي و اجتماعي انسان تصريح کرد: بشر با بهره گيري از منابع قرآني و معارف ديني مي تواند به کمال برسد.

حجت الاسلام غلامي با تاکيد بر لزوم پرورش استعدادهاي بالقوه کودکان و نونهالان اظهار داشت: ظرفيت يادگيري و حفظ قرآن در سن کودکي بسيار بيشتر از بقيه عمر است و کسي که آيات قرآن را حفظ کند بهتر مي تواند در قرآن تدبر و انديشه داشته باشد.

امام جمعه جاسک در پايان از اداره تبليغات اسلامي و ديگر ادارات مرتبط با دانش آموزان خواست که برنامه ريزي لازم براي فصل تعطيلي مدارس در تابستان داشته باشند، در تمام مساجد و حسينيه ها کلاس هاي قرآن برگزار شود، حافظين و قاريان قرآن ساماندهي و براي تشويق و ترغيب آنها مسابقات مختلف حفظ و قرائت و تفسير در شهرستان و در مقاطع مختلف برگزار شود و زمينه حضور آنها را در مسابقات استاني و کشوري بهتر از قبل فراهم نموده و براي افراد بزرگسال نيز جلسات مختلف تفسير و قرائت در مساجد و حتي در خانه هايي که آمادگي دارند براي بانوان خانه دار جلسات قرآن برپا شود.

جمعه 20 ارديبهشت 1392 - 20:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری