يكشنبه 4 فروردين 1398 - 2:53
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

كليني پاسبان مرزهاي عقيدتي و ارزشي اسلام بود

سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان در سخناني در آستانه روز بزرگداشت شيخ كليني اظهار داشت: كليني پاسبان مرزهاي عقيدتي و ارزشي اسلام بود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام رحيم اهرمي گفت: كلينى در ضمن تحصيلات خود نه تنها با عقايد و نظرات مذاهب و گرايش‏ هاى مختلف آشنا شد، بلکه به ماهيت برخى از حرکت هايى که مى‏ رفت تشيع را از مسير خود منحرف کند پى برد کلينى درد را شناخت و آگاهانه به درمان آن پرداخت او معتقد بود علاج اين همه نابسامانى، بازگشت به کلام و پيام اهل بيت عليهم‌السلام است.

وي افزود: كليني پاسبان مرز هاي عقيدتي و ارزشي اسلام بود، روستاها و شهرهاى بي ‌شمارى را پشت سر نهاد و هر جا محدث يا راوى حديثى مى‏يافت که حديثى از اهل بيت را نزد خويش داشت در مقابلش زانوى ادب مى ‏زد و پس از مدتى باز کوله بار عشق و صفايش را بر دوش مى‏گرفت و راهى ديارى ديگر مى‏ شد.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي كنگان  اضافه كرد: تقوا و علم و فضيلت او در اندک مدتى شهره آفاق گشت، تا جايى که عامه بزرگان و انديشمندان معاصر وي در مشکلات دينى به او مراجعه كرده و پيروان فرق اسلامى در فتوا به او روى مى‏ آوردند به همين مناسبت به‏ «ثقة الإسلام» شهرت يافت و او نخستين کسى است که در دوره اسلامى به اين لقب مفتخر شد.

جمعه 20 ارديبهشت 1392 - 18:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری