دوشنبه 16 تير 1399 - 6:12
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزري گفتمان ديني تحت عنوان (حق الناس) در جيرفت

دبير اجرائي طرح گفتمانهاي ديني اداره تبليغات اسلامي جيرفت از برگزاري جلسه گفتمان ديني با عنوان حق الناس در اين شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان ؛ خداداد اميني روش با اعلام اين خبر افزود: به همت اداره تبليغات اسلامي جيرفت گفتمان ديني با عنوان حق الناس در محل مدرسه راهنمائي پسرانه گلپايگاني اين شهرستان برگزار شد.

در اين جلسه حجت الاسلام محمد تقي سعيدي در ارتباط با تعريف حق و تطابق اعمال ،افكار و عقايد منطبق با وحي و حق به ايراد سخن پرداخت و افزود :حق بر چند نوع است ،حق بدن ، حق الناس و مق الله.

وي اظهار داشت: حق بدن اين است كه انسان گوش و چشم و زبان خود را در راه حرام ببندد و هرگز وارد حرام نشود و حق الله اين است كه انسان نماز را بپا دارد ، روزه را با به جا آورد، زكات را بپردازد امر به معرف و نهي از منكر كند و حق الناس كه از همه مهمتر است اين است كه انسان نبايد حق كسري غصب كند و حق كسي را بخورد چرا كه خداوند باري تعالي از حق خودش كه حق الله است مي گذرد اما از حق الناس هرگز نمي گذرد.

استاد گفتمانهاي ديني اداره تبليغات اسلامي جيرفت با اشاره به آيه 11 وره حجرات يكي از مصاديق حق الناس را تمسخر و مسخره كردن ديگران عنوان كرد و افزود:خداوند در اين آيه مي فرمايد اي كساني كه ايمان آورده ايد هرگز گروهي گروه ديگر را مسخره نكند شايد آنها بهتر از شما باشند.

حجت الاسلام سعيدي اظهار داشت: افرادي وجود داشتند در آن زمان آيت خدا را به مسخره مي گرفتند ، پيامبر و امامان را مسخره مي كردند و مؤمنين را به استهزاء مي گرفتند كه خداوند بشدت اين انسان را از اين خصلت منع كرده چرا كه اگر كسي در خصلت در وجودش باشد باعث تفرقه ، تحقير طرف مقابل و عذاب الهي ميشود.

ياد آور مي شود ، در جلسه پرسش و پاسخ اين گفتمان سؤالاتي مطرح و به به تعداد سه نفر از دانش آموزان كه جواب صحيح را ارائه كردند جوايزي از سوي اداره تبليغات اسلامي اهداء شد.

جمعه 20 ارديبهشت 1392 - 10:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری