پنجشنبه 1 اسفند 1398 - 4:27
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني با عنوان (مهدويت و فتنه هاي آخرالزمان) در بردسير

كارشناس تشكلهاي ديني اداره تبليغات اسلامي بردسير از گفتمان ديني تحت عنوان (مهدويت و فتنه هاي آخرالزمان) دردانشگاه آزاد اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان ، ارسلان افضلي با اعلام اين خبر افزود:به همت اداره تبليغات اسلامي بردسير گفتمان ديني تحت عنوان مهدويت و فتنه هاي آخرالزمان با حضور حجت الاسلام نور الديني در دانشگاه آزاد اين شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام نور الديني استاد حوزه و دانشگاه در اين جلسه به فتنه هاي آخرالزمان اشاره كرد و اظهار داشت : در دوران آخرالزمان فتنه هاي بسيار شيعيان را احاطه مي کند از جمله ؛ جهل و عدم شناخت مناسب نسبت به وجود مقدس امام و نقش او، آموزه‌هاي دين(که باعث کم رنگ شدن دين در زندگي مردم مي‌شود)، وضعيت نابهنجار کنوني، آموزه‌هاي مهدويت(همچون مفهوم انتظار)؛تحجر و مقدس گرايي خشک و بدون توجه به عمق و روح دين،تجاوز به جوامع اسلامي و شيعي و کشتار آنان،گسترش فساد و تباهي از يک طرف، و ايجاد شک و ترديد نسبت به ظهور امام موعود از طرف ديگر، و به تمسخر گرفتن انتظار و ظهور از جمله مواردي است كه اتفاق مي افتد.

وي به راه هاي مقابله با اين فتنه ها اشاره كرد و افزود : وحدت كلمه در سايه رهبري ولي فقيه كه طبق بيان پيشوايان دين، از جمله امام زمان(ع) همه وظيفه دارند به او رجوع كنند.

نورالديني در ادامه بيان داشت:عمل به وظايف دين، كسب تقوا، دوري از فساد و جلوگيري از آن، امر به معروف و نهي از منكر وحضور فعال و آگاهانه تحت مديريت ولي فقيه در صحنه‌هاي مختلف اجتماعي و سياسي، ايجاد روحيه نشاط و تلاش در خود و جامعه و حركت به سوي سازندگي و زمينه سازي براي ظهور است.

وي به بيانات مقام معظم رهبري اشاره كرد و بيان داشت : در واقع معناي اين كه در آخرالزمان فتنه ها زياد مي شود، اين است كه ظرفيت انسان ها وسعت پيدا كرده است. يعني انسان ها اين قابليت را پيدا كرده اند كه از آنها امتحان هاي سخت گرفته شود، تا به قبولي در اين امتحان سخت، خيلي اوج بگيرند و طبعا اگر هم سقوط كردند، خيلي سقوط مي كنند.

چهارشنبه 18 ارديبهشت 1392 - 10:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری