سه‌شنبه 30 بهمن 1397 - 20:44
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

مديريت در اسلام به معناي تحقق اهداف عاليه الهي است

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي در جمع کارکنان اين اداره گفت: مديريت در اسلام يعني اهداف عاليه الهي محقق شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سعيد توکليان با اعلام اين مطلب ادامه داد: با مديريت اسلامي از قرآن نشأت گرفته و منطبق با احکام الهي است، يعني به مديريت از بعد ديگري نگريسته مي شود و احکام آن نيز، مبتني برخواست اين و آن نمي باشد، بلکه بر اساس بينش و اعتقادات مذهبي تدوين مي يابد و در اين ديدگاه انسان مخلوق و بنده خداوند متعال است. و در عبوديت، الله است که به حريت و آزادي رسيده و مسير رشد و کمال را طي مي نمايد، لذا آنچه که مدنظر قرار مي گيرد، ايجاد شرايط تعالي و تکامل وي در جهت سير الي الله است.

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي افزود: مديريت اسلامي، رياست خودکامه نبوده و محلي براي استبداد و استثمار انسان و بهره کشي از او نمي باشد يعني؛ شخصيت انسان در اثر روابط استعماري و فرهنگ هاي اسکتباري، سخيف نمي شود و انسان نقش ابزار را ايفا نمي کند. فرد فداي سازمان نخواهد شد و سازمان نيز در خدمت فرد قرار نخواهد گرفت؛ عواطف و احساسات انسانها بازيچه قرار نمي گيرد، همچنين هدف انسانها در اين ديدگاه مجهول نبوده و سردرگمي وجود ندارد.

حجت الاسلام سعيد توکليان 16 ارديبهشت 92 تصريح کرد: مديريت در اسلام، به معناي تحقق اهداف عاليه، در ابعاد فردي و اجتماعي است و مدير، شخصي است مسلمان، مؤمن، مطلع و مطيع نظام ولايي اسلام و نيز مسئوليت اجراي احکام متعاليه مکتبي که مرجع آن فقه متعالي و حکومت اسلامي را، بر عهده دارد مديريت در جامعه کنوني در شخص ولي فقيه مصداق مي يابد ک به منظور تحقق اهداف متعالي دين مبين اسلام، به تفويض اختيارات در سطوح عاليه حکومتي پرداخته و اقدام به انتصاب مسئولين در رده هاي مختلف مي نمايد و از اين طريق، مديريت به واسطه ولي امر اعمال مي شود.

سه‌شنبه 17 ارديبهشت 1392 - 12:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری