شنبه 4 اسفند 1397 - 9:0
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

حجر بن عدي مجاهدي داراي بصيرت بود

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي با محکوم کردن هتک حرمت به آراگاه حجر بن عدي از صحابه رسول الله صلي عليه و آله و سلم گفت: حجر بن عدي مجاهدي داراي بصيرت بود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سعيد توکليان با اعلام اين مطلب افزود: حجر بن عدي مجاهدي بصير، مؤمني نستوه، عالمي فعال، امام ‌شناسي ثابت‌ قدم، عابدي عارف، دشمن شناسي تيزبين و زاهدي خالص بوده است.

سرپرست تبليغات اسلامي دشتي ادامه داد: با اين وصف او يک صحابي در رديف ساير صحابه هم نبوده بلکه جزو برجسته‌ترين آنان بوده و مصداق برجسته «من المومنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا» بوده است و چنين شخصيت سترگي براي هميشه تاريخ و براي همه مردمان اسوه حسنه است و هر عقل سليمي حکم مي‌کند که هر چه نشانه‌اي از چنين شخصيتي است بايد حفظ شود تا راه او که مردمان را به خداوند متصل مي‌کند، استمرار يابد.

حجت الاسلام توکليان 17ارديبهشت 92 توکليان تصريح کرد: حمله وهابي‌هاي تکفيري به چنين بارگاه و بقعه‌اي در واقع حمله به فضائل و اصول اسلام است چرا که حجر و امثال او اين همه را در پرتو همين دين کسب کرده که وهابي‌ها يکي از اين خصوصيات را هم ندارند. وقتي بن باز، مفتي وهابي مي‌گويد ارزش عصاي من از بارگاه پيامبر بيشتر است و من هرگز به زيارت قبر پيامبر نمي‌آيم در واقع نشان مي‌دهد که آنان با حمله به بارگاه منور حجر در واقع به پيامبري که حجر را آنگونه پروريده حمله کرده‌اند و اگر اجازه مي‌يافتند همين معامله را با قبر و بدن منور رسول‌خدا صلي الله عليه و آله و سلم مي‌کردند.

سه‌شنبه 17 ارديبهشت 1392 - 12:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری