چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 16:13
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

آيت الله باريک بين:

روشنگري و بصيرت بخشي رسالت امروز روحانيت است

نماينده مردم قزوين در مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه روحانيت نقش روشنگري و بصيرت بخشي را در جامعه بر عهده دارد، تصريح کرد: حضور روحانيت در مجامع مختلف بايد با تقويت بصيرت در جامعه همراه باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،آيت‌الله هادي باريک‌بين، نماينده ولي فقيه در قزوين،شنبه 14 ارديبهشت ماه 92 در ديدار با جمعي از روحانيون استان بصيرت بخشي را مهم ترين رسالت امروز روحانيت دانست و گفت:در شرايطي که دشمنان همه توان خود را به منظور تخريب جايگاه نظام اسلامي به کار گرفته اند،روحانيت بايد نقش بصيرت بخشي در جامعه داشته باشد.

وي به طرح شبهات مختلف از سوي دشمنان در فضاي کشور اشاره کرد و افزود:مهم ترين هدف دشمنان از ايجاد شبهه در جامعه انحراف مردم از دين مبين اسلام است.

نماينده مردم قزوين در مجلس خبرگان رهبري با بيان اين که روحانيت نقش روشنگري و بصيرت بخشي را در جامعه بر عهده دارد،تصريح کرد:حضور روحانيت در مجامع مختلف بايد با تقويت بصيرت در جامعه همراه باشد.

آيت الله باريک بين با بيان اينکه روحانيت بايد دين و ارزش هاي ناب اسلامي را به شيوه اي صحيح در جامعه تبليغ و ترويج کند،افزود:شبهه زدايي در جامعه بايد امروز بيشتر مورد توجه روحانيت آگاه قرار گيرد.

نماينده ولي فقيه در قزوين با بيان اين که دشمنان با ترويج شبهات گوناگون در پي تهي کردن معنويت در نسل جوان هستند،تصريح کرد:پاسخگويي به اين شبهات بايد امروز در اولويت برنامه هاي مبلغان ديني قرار گيرد.

وي با بيان اينکه اگر جلوي ترويج و تبليغ اين شبهات در جامعه گرفته نشود به حتم شاهد مشکلات جبران ناپذيري خواهيم بود، افزود:روحانيت تنها قشري است که مي تواند پاسخگوي اين شبهات خطرناک باشد.

نماينده ولي فقيه در قزوين در بخش ديگري از سخنان خود به سالروز شهادت آيت الله مطهري و روز بزرگداشت مقام معلم اشاره کرد و گفت:اين شخصيت برجسته نظام اسلامي همه عمر خود را در جهت ترويج و تبليغ اسلام حقيقي در جامعه به کار گرفت.

وي در ادامه بر ضرورت توجه روحانيان به مسئله پژوهش و تهذيب در حوزه اشاره کرد و افزود:روحانيت بايد سعي کند علاوه بر تقويت اين مسائل در بعد اخلاقي،سياسي و اجتماعي نيز داراي تحليل و صاحب نظر باشد.

وي با بيان اينکه آگاهي روحانيان با مسائل سياسي،اجتماعي و اخلاقي آنها را در ترويج مناسب اسلام ناب در جامعه ياري خواهد داد،خاطرنشان کرد:يک مبلغ ديني بايد به علوم روز مجهز باشد تا بتواند به خوبي پاسخگوي شبهات سنگين دشمنان در جامعه اسلامي باشد.

نماينده مردم قزوين در مجلس خبرگان رهبري در بخش ديگري از سخنان خود به تلاش مدارس علميه در پرورش طلاب مستعد و مجرب اشاره کرد و گفت:مديران و اساتيد مدارس علميه سعي کنند به موضوع تهذيب و پژوهش بيشتر اهميت دهند تا شاهد رشد و بالندگي بيشتر در حوزه باشيم.

سه‌شنبه 17 ارديبهشت 1392 - 11:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری