چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 2:36
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

اعزام 30 مبلغ و مدرس قرآن به عشاير شهرستان همدان همزمان با ورود عشاير

سرپرست اداره تبليغات اسلامي همدان گفت: با ورود عشاير به شهرستان همدان، اداره تبليغات اسلامي همدان اقدام به اعزام 30 مبلغ و مدرس قرآن به عشاير کرده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام محمد جمشيدي 15 ارديبهشت جاري در نشستي با طوايف عشايري با بيان اين مطلب گفت: با ورود عشاير در ارديبهشت ماه به دشت هاي شهرستان همدان، اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان بيش از 30 مبلغ، مبلغه و مدرس قرآن را به مناطق عشايرنشين شهرستان اعزام مي کند.

وي با بيان اينکه عشاير شهرستان همدان مدت 9 ماه را در اين مناطق اقامت دارند، اظهار کرد: مبلغان اعزامي اجراي برنامه هاي مانند اقامه نماز جماعت، بيان مسائل شرعي و تبيين ابعاد سياسي، اجتماعي، فرهنگي، اخلاقي و عاطفي ائمه اطهار(ع) و پاسخگويي به احکام و مسائل شرعي مردم عشاير را بر عهده دارند.

حجت الاسلام محمد جمشيدي با تNکيد بر اينکه آموزش قرآن بايد در همه سنين و همه اقشار جامعه انجام شود، افزود: 10 نفر از مربيان قرآني براي برگزاري کلاس هاي قرآن براي کودکان و نوجوانان و جوانان عشايري و برگزاري کلاس هاي روخواني، روانخواني، تفسير قرآن به مناطق عشايرنشين اعزام شدند.

وي با بيان اينکه در مناسبت هاي تبليغي و مذهبي و ديني تعداد مبلغان اعزامي دو برابر خواهد شد، اضافه کرد: مبلغات خواهر نيز براي بيان احکام شرعي و پاسخگويي به مسائل و مشکلات شرعي خواهران عشاير به اين مناطق اعزام شدند.

دوشنبه 16 ارديبهشت 1392 - 12:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری