پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 21:27
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

دراختتاميه همايش ادبي "گل و عروسك و لبخند" از عباسعلي براتي پور تجليل شد

اختتاميه همايش ادبي "گل و عروسك و لبخند" و تجليل از عباسعلي براتي پور شنبه 14 ارديبهشت در تالار مهر حوزه هنري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مراسم اختتاميه همايش ادبي "گل و عروسك و لبخند" و تجليل از عباسعلي براتي پور شاعر آييني كشورمان با حضور محسن مومني شريف رييس حوزه هنري، حميد رضا الوند مديركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزيستي و جمعي از شاعران كشور شنبه 14 ارديبهشت در تالار مهر حوزه هنري برگزار شد.

بيت الله جعفري نيز در اين برنامه ضمن اين كه شعري به زبان آذري براي دختر بچه ايي يتيم خواند، درباره شخصيت ادبي عباسعلي براتي پور گفت: مديون استاد براتي پور هستيم و صبر و صفايي كه براتي پور در آموزش و ارتباطش با ديگران دارد مثال زدني است.

محمود حبيبي كسبي نيز درباره شخصيت ادبي عباسعلي براتي پور گفت: خيلي از شاعران بزرگ كه امروز براي خودشان اسم و رسمي دارند از تلمذ خدمت براتي پور به اين مقام رسيده اند و يكي از افتخارات من هم اين است كه شاگرد براتي پور بوده ام.

حميد هنرجو شاعر و نويسنده كودك و نوجوان نيز كه در اين نشست حضور داشت، عنوان كرد: دو مناسبت همايش ادبي "گل و عروسك و لبخند" و تجليل از عباسعلي براتي پور هر كدام به اندازه ايي بزرگ و تابناك است كه مي توان برايش برنامه ايي جداگانه برگزار كرد.

وي ادامه داد: اولين ديداري كه با استاد براتي پور داشتم جلسات شعر داش آموزي در اردوگاه ميرزاكوچك خوان جنگلي بود و آنجا از كمك ها و همفكري هاي ايشان استفاده كردم.

حميدرضا الوند مدير كل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزيستي با اشاره به فعاليت هاي "خانه كودك" گفت: فرآيند ارائه خدمات در اين خانه ها، همانند فرآيندي است كه در خانواده براي كودكان ارائه مي شود.

وي تاكيد كرد: چيزي كه كودكان ما در كشور به آن نياز دارند تنها كمك هاي مالي نيست، بلكه بيش از هر چيز به فضاي امن خانواده نياز دارند.

الوند افزود: در كشور ما كارهاي خيز براي مستمندان و نيازمندان بسيار انجام مي شود و اگر اين حركت هاي خيرخواهانه نباشد دولت به مشكل مي خورد، اما متاسفانه در كشور ما جا نيفتاده است كه كودكان بي سرپرست را به فرزندخواندگي قبول كنيم. معتقدم اگر يك روز اين كودكان در كانون خانواده زندگي كنند بهتر از اين است كه در خانه هاي كودك با بهترين امكانات زندگي كنند.

در بخش ديگري از اين مراسم از عباسعلي براتي پور به پاس سال ها تلاش در عرصه آموزش و شعر آييني و مذهبي و انقلابي كشورمان تجليل و تقدير به عمل آمد.

وي ضمن تشكر از برگزار كنندگان اين مراسم بخش هاي از خاطرات خود از دوران جواني و پيوستن به حوزه هنري را بيان كرد و گفت: من در اولين جلساتي كه مقام معظم رهبري براي شعرخواني برگزار كردند دبير جلسه بودم و آن زمان تعداد شاعران محدود بود و هنوز جلسات شعر اين گونه رسانه ايي نشده بود.

علي محمد مودب، شاعر كشورمان نيز با بيان اين كه انقلاب اسلامي ما انقلاب فرهنگي و كتابخوان ها بود، عنوان كرد: همه رهبران ما اهل كتاب بودند و خاطرم هست كه در روستاي كوچك ما در مناطق مرزي تربت جام انقلاب اسلامي به وسيله كتاب رسيد و اميدوارم اين دهه ، متعلق به فرهنگ و ادبيات و علم باشد.

وي با انتقاد از اين كه بودجه هاي فرهنگي قطع شده است، اظهار كرد: به نظر مي رسد ادبيات و فرهنگ و هنر كشورمان بي سرپرست است ، اما براي تبليغات سياسي بودجه فراواني وجود دارد و حق ادبيات، علم و فرهنگ به نفع سياست بازان و نه سياست مداران خورده مي شود.

در اين همايش كه با حضور محسن مومني شريف رييس حوزه هنري همراه بود، شاعراني همچون بيت الله جعفري، محمود حبيبي كسبي، رضا عبدالهي، حميد هنرجو، علي داودي، علي محمد مودب،كامران شرفشاهي، جواد شيخ الاسلام و ... به شعرخواني و سخنراني پرداختند.

لازم به ذكر است اين برنامه به همت حوزه هنري، موسسه فرهنگي شهرستان ادب و سايت شاعران فارسي زبان به نفع كودكان بي سرپرست برگزار شد.

دوشنبه 16 ارديبهشت 1392 - 11:33
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری