سه‌شنبه 14 مرداد 1399 - 15:23
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

آيت الله هادي باريک بين:

تقويت تشکل هاي بانوان در مقابله با تهاجم فرهنگي ضروري است

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين گفت: براي مقابله با هجمه هاي فرهنگي بايد تشکل هاي بانوان تقويت شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،آيت الله هادي باريک بين در ديدار با جمعي از بانوان فعال فرهنگي دستگاه هاي اجرايي استان و مسئول امور بانوان اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين که همزمان با ميلاد حضرت زهرا(س) و هفته زن در محل دفتر امام جمعه انجام شد تقويت تشکل هاي بانوان در برابر تهاجم فرهنگي را مهم ارزيابي کرد و اظهارداشت:تقويت تشکل هاي بانوان و انجام اقدامات فرهنگي متناسب در اين زمينه يکي از مهم ترين گام هايي است که مي تواند بسيار مؤثر باشد.

امام جمعه قزوين ضمن تبيين جايگاه زن در خانواده و جامعه و نقش اثرگزار آن افزود:امروز بانوان ما در تربيت فرزندان و چگونگي همسرداري نقش بسيار تأثيرگزاري در خانواده و اجتماع دارند.

امام جمعه قزوين ادامه داد:بايستي بانوان ايراني در همسرداري،تربيت فرزندان و اداره امور خانواده، پاکدامني،عفت و اخلاق را الگوي خود قرار دهند و در اين زمينه با تأسي به فاطمه زهرا (س) در به کمال رساندن جامعه هر چه بيشتر تلاش کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبري در ادامه به بيان وظايف بانوان در جامعه و خانواده پرداخت و يادآورشد:امروز وظيفه بسيار سنگيني بر دوش همه بانوان در جهت حفظ اسلام و عظمت دادن به احکام الهي قرار دارد و در اين زمينه نيز بايد به خوبي دقت و تلاش شود.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين تصريح کرد:شکل گيري آينده کشور به وسيله بانوان انجام مي گيرد و بانوان ما مي بايست ضمن رعايت حجاب و عفاف در جامعه،راه صديقين و ائمه اطهار(ع) را دنبال کنند.

آيت الله باريک بين يادآور شد:اگر بانوان الگوهايي همچون حضرت زهرا (س) و زينب کبري (س) را الگو قرار دهند به سعادت دست خواهند يافت.

در ابتداي اين ديدار طاهره بيگم سيدي مدير کل دفتر امور بانوان استانداري در سخناني به نقش تأثير گذار بانوان در قبل و بعد از انقلاب اسلامي اشاره و بيان کرد:زنان،امروز در تمام عرصه ها و جايگاه هاي مختلف،نقش اثرگذارشان را در سطح جامعه به اثبات رسانده اند.

سيدي ادامه داد:به نظر مي رسد بايستي بيشتر از گذشته به زنان و اهميت جايگاه آنان در تربيت افراد جامعه و نسل هاي آينده توجه شود و براي مقابله با هجمه هاي فرهنگي،نيازمند راهبردهاي کاربردي هستيم.

دوشنبه 16 ارديبهشت 1392 - 10:45
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری