جمعه 17 مرداد 1399 - 19:51
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

اهانت به مقدسات مسلمانان نشان اسلام هراسي و اسلام ستيزي دشمنان است

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ گفت: اهانت به مقدسات مسلمانان نشان اسلام هراسي و اسلام ستيزي دشمنان است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت الاسلام حسين علي قمري نيا 16 ارديبهشت جاري در گفتگويي اظهار داشت: توهين به مقدسات اديان الهي، توهين به تمام اديان است، زيرا که همه اديان قابل احترام بوده و كسي حق توهين به ساير مذاهب و اعتقادات پيروان آن‌ را ندارد.

وي با اشاره به اينکه اين اولين اهانت و هتك حرمت به اعتقادات مسلمانان نبوده‌ و نخواهد بود، افزود: اين موضع به هيچ‌ عنوان قابل قبول نبوده و جامعه جهاني بخصوص کشورهاي مسلمان بايد نسبت به آن واكنش مناسب نشان دهد.

وي اهانت به مزار جعفر طيار را شاهدي بر ادامه اهانت ها عنوان کرد و گفت: هنوز دو روز از اهانت به آرامگاه «حجر بن عدي» از ياران امام علي(ع) در دمشق نگذشته است که صدها تندروي تکفيري در اردن مقام «جعفر بن ابي طالب» را به آتش کشيدند.

قمري نيا با محکوم کردن اهانت ها، تصريح کرد: در حالي که تجاوزها و اهانت‌هاي پياپي به مقدسات اسلامي و قبور اولياء الله از سوي وهابي‌ها خشم جهان اسلام را برانگيخته است، مقامات اردن در قبال اين اهانت به آرامگاه جعفر بن ابي طالب، سکوت کرده و رسانه‌هاي اين کشور نيز از انتشار اين خبر خودداري کرده‌اند.

وي، با تأكيد بر اين‌كه در پاسخ به هتك حرمت قبر شريف صحابه پيامبر(ص) بايد هرچه زودتر پاسخي مناسب داد، افزود: به احترام مقام و منزلت‌ حجربن ‎عدي‌، خداوند جواب سختي به دشمنان و وهابيون خواهد داد.

حجت الاسلام قمري نيا بيان کرد: در واقع کشورهاي غربي به ويژه آمريکا و اسراييل با فكر و عقيده اسلامي مخالف هستتند و اگر در حال حاضر دنيا را نفوذ تروريست ها و فرقه هاي ضاله فرا گرفته، فكر و عقيده افرادي امثال حجر است كه بايد براي مواجهه با آن ترويج شود.

اين مقام مسئول عنوان کرد: هتک حرمت به قبر مطهر حجر‌بن عدي، نه تنها توهين به اعتقادات و تفکر مسلمانان است بلکه نشانه اي از اسلام هراسي و اسلام ستيزي دشمنان به شمار مي رود.

حجت الاسلام حسين گروسي خاطرنشان كرد: وظيفه علما و طلاب در مقابل اين چنين اقداماتي بسيار سنگين است و بايد به‌نحو احسن انجام وظيفه كنيم، زيرا اين هتاكان از روشنگري طلاب و علما مي‎ترسند.

رييس اداره تبليغات اسلامي کبودراهنگ با تأكيد بر وظيفه مهم روحانيان در تبليغ و گسترش اسلام، از همه مردم به ويژه روحانيان خواست كه وظايف خود را در زمينه ارشاد و هدايت و تحصيل و تبليغ به‌ نحو احسن انجام دهند.

دوشنبه 16 ارديبهشت 1392 - 10:41
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری