شنبه 4 اسفند 1397 - 8:6
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

اولين جلسه ستاد برگزاري اعتکاف سعدآباد برگزار شد

به همت نمايندگي تبليغات اسلامي سعدآباد، جلسه ستاد برگزاري اعتکاف در سالن بخشداري سعدآباد با حضور بخشدار و روساي ادارات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر، حجت الاسلام عبدالکريم جمالي با اشاره به استقبال هموطنان از مراسم معنوي اعتکاف از ائمه جماعت و هيئت امناء مساجد خواست در ايجاد فضاي مناسب براي برگزاري شايسته اين مراسم و خدمت به معتکفين تلاش نمايند.

سرپرست نمايندگي تبليغات اسلامي سعدآباد گفت: استقبال مردم از مراسم معنوي اعتکاف نشانه خداگرايي مردم مومن کشورمان است که مي توان از اين فضاي معنوي موجود در جامعه براي رشد دانش ديني و فرهنگي معتکفين و خانواده هاي آنها بهره برداري کرد.

حجت الاسلام جمالي در ادامه افزود: آنهايي که با سه روز اعتکاف از کار و تلاش زندگي دست برداشته و در مساجد بيتوته مي نمايند از گناه فاصله گرفته و با معنويت انس برقرار نموده و مطمئن باشند که محبت خدا را جلب نموده اند.

وي با بيان اينکه اعتکاف فرصت بسيار مناسبي است تا انسان اندکي در خلوت، گذشته خويش را مرور نموده و از خالق هستي طلب مغفرت و بخشش نمايد گفت: با همه امکاناتي که امروزه در اختيار بشر قرار گرفته اما امروزه نياز انسانها به معنويت خيلي بيشتر مي باشد و بهترين راه نجات ما مسلمانان است.

گفتني است در اين جلسه که 11 ارديبهشت 92 برگزار شد عبدالرحيم افروغ، بخشدار سعدآباد بر لزوم همکاري و توجه هر چه بيشتر ستاد برگزاري مراسم معنوي اعتکاف در جهت آماده نمودن فضايي مناسب براي برگزاري اين سنت حسنه تأکيد کرد و ديگر اعضاء نيز نظرات و پيشنهادات خود را ارائه دادند.

شايان ذکر است نمايندگي تبليغات اسلامي سعدآباد از علاقه مندان براي حضور در مراسم معنوي و سنت حسنه اعتکاف ثبت نام بعمل مي آورد.

شنبه 14 ارديبهشت 1392 - 12:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری