شنبه 4 اسفند 1397 - 9:11
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

شخصيت حضرت فاطمه زهرا (س) محدود به زمان خاصي نيست

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي با گراميداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها گفت: شخصيت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها محدود به زمان خاصي نيست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سعيد توکليان با اعلام اين مطلب افزود: فاطمه عليها السلام در نزد مسلمانان برترين و والامقام ترين بانوي جهان در تمام قرون و اعصار مي‌باشد و اين عقيده بر گرفته از مضامين احاديث نبوي است.

اين مقام مسئول ادامه داد: رسول اکرم صلي الله عليه و آله و سلم مي‌فرمايند: "فاطمه سرور زنان جهانيان است". اگر چه بنابر نص آيه شريفه قرآن، حضرت مريم برگزيده زنان جهانيان معرفي شده و در نزد مسلمانان داراي مقامي بلند و عفت و پاکدامني مثال‌زدني است و از زنان برتر جهان معرفي گشته است، اما او برگزيده‌ي زنان عصر خويش بوده است. ولي علو مقام حضرت زهرا عليها السلام تنها محدود به عصر حيات آن بزرگوار نبوده و در تمامي اعصار جريان دارد.

توکليان تأکيد کرد: با توجه به همين مسئله است که پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم در کلامي ديگر صراحتاً فاطمه عليها السلام را سرور زنان اولين و آخرين ذکر مي‌کند.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي 11 ارديهبشت 92 ابراز داشت: اما نکته‌اي ديگر نيز در اين دو حديث نبوي و احاديث مشابه دريافت مي‌شود و آن اينست که اگر فاطمه عليها السلام برترين بانوي جهانيان است و در بين زنان از هر جهت، کسي داراي مقامي والاتر از او نيست، پس شناخت سراسر زندگاني و تمامي لحظات حيات او، از ارزش فوق العاده برخوردار است.

شنبه 14 ارديبهشت 1392 - 11:47
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری