سه‌شنبه 21 مرداد 1399 - 5:4
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

شهيد مطهري، نمونه بارز معلمي واقعي در عرصه هاي علمي، پژوهشي و آموزشي بود

حجت الاسلام ولي شعباني امام جماعت شهر برزول گفت: شهيد مطهري، نمونه بارز معلمي واقعي در عرصه هاي علمي، پژوهشي و آموزشي بود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت‌الاسلام ولي شعباني 12 ارديبهشت جاري بعد از اقامه نمازجماعت مغرب و عشاء در مهديه برزول پيرامون مقام علمي و منزلت اجتماعي استاد مطهري و گراميداشت مقام معلم اظهار داشت: شهيد مطهري معلمي بود كه با داشتن شخصيتي جامع و دانشمند، معارف و علوم خود را به راحتي به ديگران منتقل مي‌كرد و در عرصه هاي علمي، پژوهشي و آموزشي نمونه بارز يك معلم واقعي بود.

وي با اشاره به ويژگي‌هاي منحصر به فرد شهيد مطهري، ادامه داد: او توانست عمر پربركت خود را در راه شناخت عميق اسلام و شناساندن اين مكتب حيات بخش از زواياي مختلف به شيفتگان علوم و معارف اسلامي و مبارزه سرسختانه با كج روي ها و انحرافات صرف کند، بدين جهت حق عظيمي بر مسلمانان به ويژه نسل انقلاب دارد و به حقيقت، الگويي وارسته و موفق براي نسل جستجوگر عصر ما است.

امام جماعت برزول در ادامه تصريح کرد: شهيد مطهري هم استاد بيان و قلم بود و هم سرمشق زندگي از نظر رفتار و مساله اي كه در زندگي استاد مطهري وجود داشت اين بود كه هميشه مي خواست نامش مخفي باشد و اين دليلي بود بر خلوص نيت ايشان و دور بودن از ريا زيرا كه معتقد بود، كار بايد انجام شود، حال به اسم هر كس، مهم هدف ماست كه بايد به آن برسيم.

حجت الاسلام شعباني خاطرنشان كرد: استاد شهيد مرتضي مطهري يكي از بارزترين، موفق ترين و پيشروترين متفكران اسلامي در عصر جديد است كه در گستردگي فكر، درك زمان، شناخت مسائل فكري، توجه به واقعيات و آشنايي با مباني ديني سرآمد هم عصران خويش بود.

شنبه 14 ارديبهشت 1392 - 11:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری