پنجشنبه 26 تير 1399 - 21:45
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام علي نعمت الهي:

شناخت مقام حضرت فاطمه(س)نيازمند قوه ادراك بالايي است

مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين با گراميداشت فرارسيدن ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س)گفت:شناخت مقام و جايگاه اين بانوي بزرگ نيازمند قوه ادراك بالا است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام علي نعمت الهي مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين،سه شنبه 10 ارديبهشت ماه 92 در همايش هيئت هاي مذهبي دانش آموزي استان قزوين که در سالن اجتماعات اين اداره کل برگزار شد اظهار کرد:درك جايگاه حضرت فاطمه زهرا(س)از عقول انسان هاي عادي خارج است و تنها در خور فهم اوليا و اوصياي خدواند و ائمه اطهار(ع)است.

وي اضافه كرد:در قرآن كريم براي ايشان القاب متعددي آورده شده است كه كوثر يكي از آنها است.

حجت الاسلام نعمت الهي با اشاره به وجود روايات متعدد درباره القاب و اسماء آن حضرت ادامه داد:هر كدام از القاب اين بانوي بزرگ،دنيايي از مفاهيم و معارف را در خود نهفته دارد.

وي اظهار داشت:يكي از نام هايي كه خدواند براي حضرت فاطمه زهرا (س)برگزيده نام مباركه به معني بركت است كه وقتي خداوند نامي را براي بنده اش برمي گزيند با تمام ظرفيت هايي كه در آن شخص وجود دارد آن اسم را انتخاب مي كند.

حجت الاسلام نعمت الهي در ادامه خاطرنشان كرد:بانوان مسلمان و ايراني بايد با درك مقام اين بانوي گرامي اسلام در مسير شناخت و پيروي از ايشان گام بردارند.

وي همچنين با اشاره به فعاليت هيئات مذهبي دانش آموزي دوري از خرافات و انتخاب روش هاي منطقي را از جمله ويژگي هاي يك هيئت مذهبي به معناي واقعي عنوان كرد و افزود:هيئت هاي دانش آموزي به عنوان تجمعاتي كه افراد فرهيخته اي همچون معلمان و دانش آموزان مديريت و عضويت در آن را برعهده دارند با ساير هيئت هاي مذهبي متفاوت هستند و انتظار از آنها گسترده تر است.

حجت الاسلام نعمت الهي با اشاره به آسيب هايي که برخي هيئات مذهبي از جمله مجالس خانگي را تهديد مي کند،افزود:در حاليكه قرآن كريم همواره انسان ها را دعوت به انديشه و تعقل كرده است گاهي اوقات شاهديم كه برخي اعمال اين هيئات با مباني فكري و عقلي ما انسان ها سازگاري ندارند.

مديركل تبليغات اسلامي استان قزوين افزود:هيئت داري نيازمند يك دانش ويژه است كه بايد در اداره آن از تمام مكانيزم هايي كه به علمي و پژوهشي شدن آن كمك مي كند استفاده كرد.

شنبه 14 ارديبهشت 1392 - 9:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری