شنبه 25 مرداد 1399 - 6:50
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان آوج:

شرافت معلم،زماني اهميت دارد كه بتواند شأن خداوند و پيامبران را در وجود خود محقق سازد

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان آوج گفت:شرافت و مرتبت معلم زماني اهميت دارد كه بتواند شأن خداوند و پيامبران را در وجود خود محقق سازد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام مهدي عباسي سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان آوج،درآستانه هفته معلم و سالروز شهادت استاد مرتضي مطهري در گفتگويي اظهار داشت:شرافت و مرتبت معلم زماني اهميت دارد كه بتواند شأن خداوند و پيامبران را در وجود خود محقق سازد و پيوند انسان به هدف متعالي خلقت يعني عبادت را برقرار کند. لذا در اين تعريف شهيد مطهري يكي از آن معلمان راستين است كه اولاً با نگاه تركيبي به همه معارف بشري نظر مي كند و ثانياً تمامي تلاش هاي علمي و عملي را مقدمه اي براي عبادت مي داند و در اين راه به مرحله سوم دينداري راه مي يابد و با شهادت،عبادت عملي و علمي خود را كامل مي سازد.

وي افزود:معلمي شغل و حرفه نيست،بلکه ذوق و هنر توانمندي است و معلمي در قرآن به عنوان جلوه اي از قدرت لايزال الهي،نخست ويژه ذات مقدس خداوند تبارک و تعالي است. در نخستين آيات قرآن که بر قلب مبارک پيغمبر اکرم (ص) نازل شد،به اين هنر خداوند اشاره شده است:اقراء باسم ربک الذي خلق، خلق الانسان من علق،اقرأ و ربک الاکرم، الذي علم بالقلم، علم الانسان ما لم يعلم. (علق: بخوان به نام پروردگارت که جهانيان را آفريد. انسان را از خون بسته سرشت. بخوان! و پروردگارت کريمترين است همان که آموخت با قلم، آموخت به انسان آنچه را که نمي دانست.

عباسي بيان کرد:در اين آيات خداوند،خود را «معلم» مي خواند و جالب اينکه معلم بودن خود را بعد از آفرينش پيچيده ترين و بهترين شاهکار خلقت،يعني انسان آورده است.

وي افزود:مقام معلم بودن خدا،بعد از آفرينش قرارداد. نوعي انساني را که هيچ نمي دانست، به وسيله قلم آموزش داد که اين از اوج خلاقيت و هنر شگفت خداوند در امر آفرينش حکايت دارد.

شنبه 14 ارديبهشت 1392 - 8:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری