سه‌شنبه 30 بهمن 1397 - 20:10
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

ترويج سبک زندگي حضرت زهرا (س) ضامن استمرار ولايت فقيه است

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر با اشاره به سالروز ولادت حضرت زهرا (س) افزود: ترويج سبک زندگي حضرت زهرا (س) ضامن استمرار ولايت فقيه است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سيدنورالله موسوي نيا ولايت‌پذيري را مهم ترين ويژگي حضرت زهرا (س) دانست و تاکيد کرد: يکي از ويژگي هاي اخلاقي مهم حضرت زهرا ولايت پذيري ايشان بود، به نحوي که با اين وجود که خود معصوم بودند و با پيامبر بزرگوار اسلام نسبت داشت، اما نهايت ميزان ولايت پذيري را از حضرت علي (ع) به جا مي آورد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر با تأکيد لزوم دفاع همه جانبه مسلمانان از حريم ولايت اضافه کرد: دفاع از حريم امامت و ولايت محور برنامه هاي اين بانوي اسلام بود و در لحظه لحظه زندگي ايشان به چشم مي خورد و ترويج اين بخش از سبک زندگي ايشان در بين مسلمانان ضامن استمرار ولايت فقيه و زمينه ساز حکومت الهي حضرت وليعصر (عج) است.

وي يادآور شد: پاسخگويي به سئوالات و شبهات، حضور در منطقه نبرد و مداواي زخم ­ها و شستن شمشيرها، حضور در مسجد براي دفاع از حق و ولايت و ايراد خطبه با استدلال­ هاي متقن و محکم از مصاديق برنامه هاي ايشان در دفاع از ولايت محسوب مي شوند.

حجت الاسلام موسوي نيا 11 ارديبهشت 92 گفت: حضور شبانه در منزل گروه زيادي از مهاجرين و انصار و گوشزد کردن ظلمي که بر علي (ع) رفته و تذکر وظيفه آن ها و در نهايت، آن­ گاه که دست استدلال و برهان و کلام کوتاه شد، اشک ­هاي هر روزه و جهاد فرهنگي آشکار در برابر دشمن، همه و همه، نمونه ­هايي از فعاليت­ هاي فرهنگي و سياسي فاطمه زهرا سلام الله عليها در کنار حفظ عفت، تقوا و بندگي خداست.

وي با بيان اين که ايمان و اعتقاد حضرت زهرا سلام الله عليها به حفظ عفت و حجاب مانع از مجاهدت ايشان در عرصه­ هاي گوناگون دفاع از اسلام و حق نشد اظهار داشت: اين مسئله که حضرت زهرا سلام الله عليها، خود در احقاق حق اميرالمونين علي (ع) از هيچ کوششي دريغ نفرمودند؛ بيانگر اين است که زن مسلمان نه تنها مي­ تواند، بلکه لازم است ميدان­دار تلاش­ هاي اجتماعي، سياسي و ديني باشد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر با اشاره جايگاه ويژه حضرت زهرا (س) در تربيت فرزنداني عزتمند گفت: ايشان در زمينه تربيت فرزند به تمام معنا برنامه ريزي و فعاليت کرد و اين مسئله باعث تربيت دختران و پسراني از نسل آن بانوي اسلام شد که جهاد و پيکار آنان در مبارزه با ستمگران چنان در تاريخ ثبت شد، که با گذشت زمان تلالو دميدن روح جهاد در کالبد وجودي فرزندان اين بانو روز به روز بيشتر نمايان مي شود.

پنجشنبه 12 ارديبهشت 1392 - 10:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری