يكشنبه 28 بهمن 1397 - 6:46
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم محوري جشن ميلاد حضرت زهرا (س) در خورموج

به همت هيئت کاظميون شهر خورموج ، هيئت محوري اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي مراسم جشن محوري ميلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها در شهر خورموج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، در اين مراسم امام جمعه شهر برازجان در سخناني گفت: ما از حضرت زهرا سلام الله عليها حالاتي را ميبينيم که برايمان حيرت آور است و بسيار اندک ميتوانيم آن را بفهميم.

حجت الاسلام حسن مصلح ادامه داد: او حضرت صديقه است يعني که افکارش کارهايش همه صدق است و خطايي در آن نيست و همه اش صديقه است و از طرفي هم کبري است يعني بسيار بزرگ که امت هاي گذشته و حتي انبيا بر محور محبت حضرت زهرا سلام الله عليها دور ميزدند هر پيامبري که به درجه نبوت ميرسيده اول بر محور محبت و معرفت حضرت زهرا سلام الله عليها رسيده است حتي پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم حضرت زهرا سلام الله عليها را روح و جان خود مي دانست.

خطيب نماز جمعه برازجان افزود: امروز هم امام عصر عج فرزند زهرا سلام الله عليها است تا او نيايد دنيا اصلا اصلاح نمي شود و اگر زهرا سلام الله عليها و فرزندانش نبودند راه و هدف پيامبر صلي الله عليه و اله و سلم از بين رفته بود .

مصلح تأکيد کرد: حضرت زهرا سلام الله عليها مادر نبوت مادر امامت است از نور حضرت زهرا سلام الله عليها انوار امامان گرفته شده است اما مادر جسم آنها نيست نرگس خاتون مادر جسم امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف است اما مادر امامت و روح امام حضرت زهرا سلام الله عليها است امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف حاکم بر عالم و نگهدار عالم است و به برکت وجود ايشان زمين و آسمان برپاست و ايشان نور امامت را از مادرشان حضرت زهرا سلام الله عليها بدست آورده اند پس انوار امامان از حضرت زهرا سلام الله عليها گرفته شده است.

در پايان اين مراسم که 10 ارديبهشت 92 در مسجد حضرت الزهرا سلام الله شهر خورموج برگزار شد سيد محسن موسوي يکي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت اشعاري در مدح حضرت زهرا سلام الله عليها قرائت کرد.

پنجشنبه 12 ارديبهشت 1392 - 10:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری