پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 3:45
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

جذب جوانان به مساجد،چشم انداز کانون هاي فرهنگي در طرح اوقات فراغت است

حجت الاسلام هادي جعفري راد گفت:جذب جوانان و نوجوانان به مساجد، چشم انداز کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد در طرح اوقات فراغت است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان،حجت الاسلام هادي جعفري راد،در جلسه اعضاي ستاد طرح اوقات فراغت دبيرخانه با بيان اينکه طرح اوقات فراغت کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد بايد از حالت تفريح خارج شود و محفلي براي جذب نوجوانان و جوانان به مساجد باشد، اظهار داشت: امسال در طرح اوقات فراغت از مربيان مجرب و کاردان استفاده مي شود.

وي بر تنوع برنامه هاي آموزشي در طرح اوقات فراغت تاکيد کرد و افزود: برنامه هاي طرح اوقات فراغت بايد بگونه اي طراحي شود که تاثير دراز مدت بر روي دانش آموزان داشته باشد.

مسئول دبيرخانه کانونهاي فرهنگي و هنري مساجد سيستان و بلوچستان اضافه کرد: براي حضور دانش آموزان در دوره هاي آموزشي هنرهاي پنچگانه، تفاهم نامه اي با دبيرخانه کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد و فرهنگ و ارشاد اسلامي استان منعقد مي شود.

جعفري راد بر برپايي مسابقات احکام اسلامي در بين دانش آموزان تاکيد کرد و گفت: شيوه آموزش مربيان در احکام اسلامي بايد دلسوزانه باشد تا نتيجه مثبت حاصل شود.

وي افزود: مسابقات حفظ قرآن کريم و احاديث براي دانش آموزان در تمامي مقاطع مختلف تحصيلي از برنامه هاي کانونهاي فرهنگي و هنري مساجد است.

مسئول دبيرخانه کانونهاي فرهنگي و هنري مساجد سيستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: امسال تصميم بر آن است که در پايان دوره هاي آموزشي طرح اوقات فراغت آزموني از دانش آموزان توسط مربيان گرفته شود و به کساني که حد نصاب نمره را کسب کنند گواهي نامه معتبر از طرف اداره کل ارشاد اسلامي اهدا مي شود.

جعفري راد گفت: برپايي کلاس هاي اوقات فراغت در وقت بعدازظهر براي دانش آموزان کمترين بازدهي را به دنبال دارد اما وقت صبح بهترين وقت براي اجراي طرح اوقات فراغت دانش آموزان مي باشد.

پنجشنبه 12 ارديبهشت 1392 - 10:4
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری