يكشنبه 4 فروردين 1398 - 3:14
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم جشن ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در درازي دشتي

مراسم جشن ميلاد حضرت زهرا سلام الله عليها با سخنراني روحاني مستقر اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي در روستاي درازي از توابع بخش مرکزي شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، در اين مراسم حجت الاسلام روح الله سعيدي در سخناني ابراز داشت: در زيارت نامه حضرت زهرا سلام الله عليها مي خوانيم که : اي آن که خدايي که تو را خلق کرد پيش از خلقت بيازمود و در آن آزمايش بر هر گونه بلا و مصيبت تو را شکيبا و بردبار يافت.

اين ورحاني مستقر در ادامه، به اين مطلب مهم اشاره کرد که که مقام معصومين برتر و بالاتر از آن است که ظاهراً در اذهان عامه ايجاد ميشود تحت اين عنوان که آنان از نظر علمي، تقوي، عبادت و ايستادگي از ما بالاتر و برترند در صورتي که اين مسئله بالاتر از اينهاست.

سعيدي افزود: در ميان معصومين حضرت زهراسلام الله عليها حساب ويژهاي دارد. آنچنان درجه و مقامي که راوي ميگويد خدمت امام باقرعليه السلام رسيدم، ديدم حضرت باقر عليه السلام تب دارند، دستمالي را روي سر مبارک ميگذاشتند و برميداشتند و هر بار که اين کار را تکرار ميکردند، ميگفتند يافاطمه!

در پايان اين مراسم که 11 ارديبهشت 92 در مسجد النبي صلي الله عليه و آله روستاي درازي برگزار شد يکي از مداحان اهل بيت عصمت وطهارت به مديحه سرايي پرداخت.

پنجشنبه 12 ارديبهشت 1392 - 10:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری