دوشنبه 20 مرداد 1399 - 15:58
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام علي نعمت الهي:

ابعاد وجودي حضرت فاطمه (س) بايد بيش از اين براي نسل جوان جامعه تبيين شود

مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت:ابعاد وجودي حضرت فاطمه (س) بايد بيش از اين در جامعه به ويژه براي نسل جوان تبيين شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام علي نعمت الهي مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين،يکشنبه 8 ارديبهشت ماه 92 در گفتگويي اظهار داشت:حضرت فاطمه (س) تا پاي جان از حريم ولايت دفاع کرد و اين موضوع يکي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي حضرت زهرا(س) است که بايد الگوي تمام زنان و مردان مسلمان باشد.

وي اظهار داشت:حضرت فاطمه(س) به عنوان اينکه اميرالمومنين علي (ع)، همسرشان است به دفاع از ايشان نپرداخت،بلکه به دليل آنکه مولا علي(ع) خليفه،حاکم الهي و ولي زمان بود به دفاع جانانه از ولايت پرداخت و در اين مسير جان خويش را فداي ولايت کرد.

حجت الاسلام نعمت الهي به حديثي از حضرت مهدي (عج)،اشاره كرد و گفت:حضرت مهدي (عج) مي‌فرمايد «در وجود فاطمه زهرا (س) براي من الگو و سرمشق زيبايي است» اين به آن معني است كه امام عصر (عج) حضرت زهرا (س) را الگو قرار مي‌دهد.

وي با بيان اينکه بايد ابعاد وجودي حضرت فاطمه (س) بيش از اين در جامعه به ويژه براي نسل جوان تبيين شود،اظهار داشت:تحقق اين مهم موجب ترويج فرهنگ فاطمي با شناخت،بصيرت و پياده کردن روش و منش آن‎ حضرت در زندگي جوانان و نوجوانان خواهد شد.

حجت الاسلام نعمت الهي تصريح کرد:نسل جوان،امروز بايد با درک و شناخت کافي از سيره زندگاني حضرت زهرا (س) آنحضرت را به عنوان قطب‌نمايي براي حرکت هاي اجتماعي،فردي و سياسي خود انتخاب کنند و با تطبيق زندگاني خويش با زندگي حضرت زهرا(س) در مسير سعادت و کمال انساني گام بردارند.

پنجشنبه 12 ارديبهشت 1392 - 9:38
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری