شنبه 14 تير 1399 - 6:28
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور مبلغات سنتي شهرستان البرز انجام شد:

سخنراني رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان البرز در جمع مبلغات سنتي اين شهرستان

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان البرز در جمع مبلغات سنتي اين شهرستان در خصوص موضوع حجاب اسلامي سخنراني کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام محمدصادق جانمحمدي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان البرز،سه شنبه 9 ارديبهشت ماه 92 در جمع مبلغات سنتي اين شهرستان گفت:منظور از حجاب،همان پوشش اسلامي به معناي پوشانيدن تمامي بدن بجز مواردي است كه در شرع بيان شده است.

وي اظهار داشت:بر اساس اين تعريف از حجاب،مفهوم بدحجابي و مصاديق آن روشن تر مي شود،به عبارتي دقيق تر،استفاده از لباس ها و تن پوش هاي نامناسب از مصاديق بدحجابي به شمار مي آيند.

وي در ادامه افزود:بعد از پيروزي انقلاب اسلامي،اكثريت بانوان به استفاده از حجاب و پوشش اسلامي روي آوردند و اقليتي نيز اين موضوع را به درستي رعايت نمي كردند و اين معضل در سال هاي اخير بنا به دلايلي رو به گسترش بيشتري بوده و به عنوان يك تهديد براي تحكيم خانواده ها و امنيت فرهنگي و اخلاقي جامعه مورد توجه و تأكيد قرار گرفته است.

حجت الاسلام جانمحمدي در بخش ديگري از سخنانش خانواده را مؤثرترين و مهمترين محيط آموزشي و تربيتي دانست و خاطرنشان كرد:بدون شك نخستين و مؤثرترين محيط آموزشي و تربيتي انسان،محيط خانواده و اولين مربيان و معلمان او پدر و مادر مي باشند.خانواده همانند هسته اوليه و مركزي زندگي جامعه بوده و افكار روحي و رواني انسان را شكل مي دهد.

وي افزود:كودك در محيط خانواده طريقه خوردن،نحوه سخن گفتن،لباس پوشيدن،راه رفتن را ياد مي گيرد.ذهن حساس و اعصاب و روان كودك از همان آغاز ولادت،حوادث،رفتار و اعمال و حالات پدر و مادر را ثبت کرده و افكار و عقايد خود را برمبناي آن شكل مي دهد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان البرز خاطرنشان کرد:عدم رعايت پوشش اسلامي از سوي پدر و مادر و ارتباط آن دو با نامحرم،بدون توجه به موازين اخلاقي و اسلامي،‌به شدت در كاهش اعتقادات اعضاي خانواده به ويژه فرزندان نسبت به ارزش هاي ديني تأثيرگذار خواهد بود.

پنجشنبه 12 ارديبهشت 1392 - 9:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری