پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 2:40
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

زندگي فاطمه(س) الهام‌بخش رسيدن به سعادت است

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان زهك گفت:آفرينش فاطمه(س) از نور عظمت خداوند تبارك و تعالي است و حضرت زهرا(س) همچون اختري تابناك ‌ميان زنان دنياست.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان،حجت‌الاسلام علي خيور،گفت: آفرينش فاطمه(س) از نور عظمت خداوند تبارك و تعالي است و حضرت زهرا(س) همچون اختري تابناك ‌ميان زنان دنياست.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان زهك در ادامه افزود:زندگى پر‌بركت حضرت فاطمه(س) به‌عنوان بهترين الگو و نمونه فرا‌روى انسان‌هاي مسلمان و آزاده قرار دارد كه با الهام گرفتن از آن مى‏توان در مسير سعادت و خوشبختي گام نهاد و با الگو گرفتن از آن، مسير كمال را پيموده به حيات معقول دست يافت.

وي همچنين اظهار كرد:جامعه مسلمان امروز به‌ويژه زنان بيش از پيش به الهام‌گيري از زندگى حضرت زهرا(س) نيازمند مى‏باشند؛ او هم در نزد رسول خدا(ص) و هم در نزد مسلمانان راستين از احترام و مقام ويژه برخوردار است و فضيلت‌هايي كه براي اين بانوي بزرگوار در كتب احاديث و روايات آمده فراوان است و نام‌ها و القاب زيباي كه براي اين بانو در احاديث به چشم مي‌خورد بيان‌گر مقام شگرف و جايگاه ويژه آن بزرگوار مي‌باشد.

حجت‌الاسلام خيور اظهار كرد:ايشان همانگونه كه در مقام دختر پيامبر اسلام(ص) داراي مقام بلند و جايگاه منيع است در مقام همسر علي و مادر حسنين نيز مقام ارجمند دارد و همچنين از امتيازات ويژه و منحصر به‌فرد آن حضرت اينست كه او تنها بانويى است كه ‌ميان امت پيامبر خاتم(ص) عظمت قرار دارد به‌گونه‏اى كه در اين جهت نيز كسى به پاى او نمى‏رسد.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان زهك در پايان افزود:همان‌گونه كه سيره فردي و اخلاقي فاطمه(س) الگوي زنان و مردان عالم بوده است، زندگانى پربار و سيره سياسى حضرت نيز چون ابعاد ديگر زندگى او به‌عنوان چراغى فرا‌روى انسان‌هاى مسلمان قرار دارد كه با الهام از آن مى‏توان شيوه رفتار‌‌هاي سياسي و اجتماعي و فردي را فرا گرفته و زمينه سالم با معيار اصيل دينى و قرآنى را فراهم‏ كرد.

چهارشنبه 11 ارديبهشت 1392 - 11:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری