شنبه 2 شهريور 1398 - 22:57
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

رسيدن به پيشرفت همه‌جانبه،مستلزم ارج نهادن به مقام معلم است

رئيس اداره تبليغات اسلامي سراوان گفت:رسيدن به پيشرفت همه‌جانبه كشور،مستلزم ارج نهادن به مقام و منزلت معلم و جايگاه واقعي شغل معلمي است و طبق روايات،رسالت آن‌ها هم‌سطح رسالت انبياي الهي است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان،حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان در مراسم بزرگداشت مقام معلم كه 10 ارديبهشت‌ماه در جوار گلزار شهداي گمنام اين شهرستان برگزار شد، اظهار كرد:مقام معلم والاترين مقام و مرتبه است و طبق روايات، رسالت آن‌ها هم سطح رسالت انبياي الهي است.

وي بيان كرد:وجود معلم از با ارزش‌ترين و بزرگ‌ترين نعمات الهي است و خداوند به‌ خاطر رسالت خطير و مقدس بودن شغل پيامبران براي ارشاد و راهنمايي مردم، بر ما انسان‌ها منت نهاده است.

حجت‌الاسلام دهقان اظهار كرد:شغل معلمان همانند شغل انبياي الهي است كه بايد معلمان در انجام اين رسالت خود از هيچ تلاشي دريغ نكنند و دانش‌آموزان را به اهدافي كه در پيش رو دارند، ياري كنند.

امام جمعه سراوان تصريح كرد:مقام معلم مقام والايي است، مقامي است كه بالاتر از مقام معلم نيست و چنين است كه وارثان انبياء شمرده مي‌شوند، چنانچه امام صادق(ع) فرموده‌اند: اِنّ العُـلما وَرَثه الانبياء؛ يعني دانشمندان وارثان پيامبرانند.

وي با اشاره به گراميداشت مقام و منزلت معلم عنوان کرد:بزرگداشت مقام معلم، بزرگداشت علم و آگاهي و تعليم و تربيت است و آن‌چه كه معلم را در مقام و منزلت كرامت مي‌بخشد، انجام رسالت و مسئوليت اوست.

حجت‌الاسلام دهقان افزود:هفته معلم فرصتي براي بيان نقش اين قشر فرهنگي در پيشرفت و توسعه همه‌جانبه كشور است و رسيدن به پيشرفت نيز مستلزم ارج نهادن به مقام و منزلت معلم و جايگاه واقعي شغل معلمي است.

وي نقش و رسالت معلمان را در رديف رسالت پيامبران و فرستادگان خداوند دانست و بيان كرد:يكي از وظايف پيامبران ياددادن و آموزش بوده كه آن‌ها را در راه خودسازي و پاك كردن روح و روان كمك مي‌كرد كه در حال حاضر اين وظيفه مهم بر دوش معلمان است.

دهقان بيان كرد:معلم اگر خودسازي و تهذيب نفس کند و حاكم برخود باشد افراد يك جامعه صالح و صالحه خواهند بود و اگر خداي ناخواسته معلم تربيت ديني نداشته باشد سبب انحراف نسل‌ها و عصرها مي‌شود و كليد همه سعادت‌ها و همه شقاوت‌ها به دست معلم است و اين موضوع بيان‌گر جايگاه خطير معلم است.

چهارشنبه 11 ارديبهشت 1392 - 11:36
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری