دوشنبه 16 تير 1399 - 7:17
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

تعالي انديشه مادر باعث سلامت جامعه بشري مي شود

رئيس اداره تبليغات اسلامي زرند ضمن گراميداشت ولادت حضرت زهرا(س) تعالي انديشه و وظيفه سنگين مادر را باعث سلامت جامعه بشري دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کرمان ، حجت الاسلام مهدي حسني در بيان عظمت و جايگاه مادر در قرآن گفت:نوع دستورهايي که اسلام به زن و مرد مي‏ دهد، در عين حال که يک راه مشترکي براي هر دو قائل است ولي راه مخصوص را هم از نظر دور نمي‏دارد، وقتي احترام به پدر ومادر را بازگو مي‏کند، براي گرامي داشت مقام زن، نام مادر را جداگانه وبالاستقلال طرح مي‏کند

حجت الاسلام مهدي حسني قدرتمندي و جديت مادر را يک شاخص بسيار مهم برشمرد و اظهارداشت:به همان اندازه كه مهرباني و لطافت مادر قابل ستايش است، قدرتمندي و استواري در راه تربيت صحيح كودك نيز قابل تحسين، و شايسته ستايش است.

حجت الاسلام حسني افزود:مادر فهميده و دانا، با جديت از مشاجره با كودك و يا كوتاه آمدن در مورد خواسته‌هاي نابه‌جاي او دوري مي‌كند و با قدرتمندي، راه او را بر خطا مي‌بندد و اين، بهترين راه براي سلامت جسمي و روحي كودكي است كه نه خوب و نه بد را مي‌شناسد و نه مي‌تواند بفهمد و بشناسد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي زرند گام به گام تا رو به سعادت را با وجود مادر معني کرد و گفت:مادر مسلمان،در كنار همه محبت‌هاي مادرانه و عاطفه بي‌پايان كه خداوند به او بخشيده است، چون راهنمايي است كه كودك را از همان ابتدا با اصول اسلامي آشنا مي‌كند.

مهدي حسني در خصوص تعالي انديشه مادر تاکيد کرد:حساسيت مقام زن و دشواري وظايف او، و سنگيني اموري كه در خلقت به عهده او نهاده شده بسيار دشوار و در عين حال ظريف و دقيق است.

حسني در ادامه خاطرنشان کرد:توجه مادران به اين وظايف حساس باعث سلامت جامعه بشري است.

وي در اين راستا به ارائه سخن گوهرباري از استاد جوادي آملي پرداخت که در اين باره چنين مي‌نويسد:"اگر مادري بداند كه انديشه‌هاي اودر كودك اثر مي‌گذارد، انديشه‌ها و بينش‌هاي خود را تعالي بيشتري مي‌بخشد.

حجت الاسلام حسني وظيفه مادري را تنها با وضو بچه را شير دادن ندانست بلکه دين مي‌فرمايد مواظب انديشه‌هاي خود باشيد.

چهارشنبه 11 ارديبهشت 1392 - 11:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری