شنبه 25 مرداد 1399 - 16:16
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير کل تبليغات اسلامي مازندران :

ترويج سيره زندگاني حضرت زهرا (س) ضامن بقاي اسلام است

مدير کل تبليغات اسلامي مازندران ضمن بيان اهميت ترويج فرهنگ فاطمي در جامعه تاکيد کرد : ترويج سيره زندگاني حضرت زهرا (س) ضامن بقاي اسلام است

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ، حجت الاسلام ناصر شکريان 11 ارديبهشت ماه جاري در گفتگو با رابط خبري اين اداره کل ضمن تبريک سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر ، بر لزوم توجه به همه ابعاد زندگي آن حضرت تاکيد کرد و گفت : سيره زندگي فاطمه زهرا (س) به عنوان يک زن نمونه با همه ابعاد وجودي يک انسان کامل بايد مورد توجه قرار گيرد زيرا آن حضرت نه فقط الگوي زنان بلکه الگوي کامل و تمام نماي همه بشريت است و بر همين اساس در توقيعي و نامه اي از امام زمان (عج) به واسطه يکي از نواب خاص حضرت در زمان غيبت صغري صادر شد آمده بود: وَ فِي ابْنَةِ رَسُولِ اللَّهِ ص لِي أُسْوَةٌ حَسَنَة( دختر رسول خدا براي من الگويي نيکوست).

وي در ادامه افزود : در اين بيان کاملا صريح مي توان گفت که حضرت مهدي(عج)، ادامه دهنده سنت ها و روش هاي حضرت زهرا(س) و آينه تمام نماي اوست. اهداف و سيره امام زمان (عج) در راستاي راه و روش حضرت زهرا (س) است و به همين شناخت حضرت مهدي(عج) بي شناخت فاطمه ميسور نيست.

شکريان با بيان اينکه حضرت زهرا (س)بانوي نمونه عالم و الگوي همه انسانها و ترويج سيره زندگاني حضرت زهرا (س) ضامن بقاي اسلام است تصريح کرد : زن در نگاه اسلام داراي کرامت و ارزش والائي بوده و از همين رو بالاترين مسئوليت هاي فردي و اجتماعي نيز بر دوش او نهاده شده است . از يکسو حفظ حجاب و حريم عفاف و از سوي ديگر تعليم و تربيت فرزندان و رسيدگي به امور داخلي خانواده که بالاترين جلوه مديريت فضاي روحاني و معنوي خانواده است بر عهده اوست.

عضو شوراي فرهنگ عمومي مازندران اظهار داشت : با نگرشي بر اوضاع و وضعيت نگران کننده زن در شرايط کنوني بويژه در جوامع غربي زن به عنوان کالائي ابزاري براي تامين نيازهاي مادي محسوب مي شود اين در حالي است که از جايگاه اصلي خود که والا و ارزشمند است فاصله بسياري دارد .

وي در ادامه به نقش بالنده زنان مسلمان در شکل گيري قيام ها و نهضت هاي آزاديخواهانه درکشورهاي اسلامي منطقه اشاره نمود و بيان کرد : زن مسلمان ؛ مظهر اراده ، ايستادگي ، عفاف ، پاکدامني و بواقع مطيع و پيرو راستين حضرت فاطمه الزهرا(س) است که در عين حفظ عفت، وظايف اجتماعي و سياسي خود را نيز به نحو شايسته انجام مي دهد.

مدير کل تبليغات اسلامي مازندران افزود : در طول سه دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامي ايران بخوبي نقش بالنده زنان مسلمان ايران اسلامي مشهود و ملموس بوده است . در شرايط سخت مبارزه با رژيم ستمشاهي و بعد از آن دوران دفاع مقدس چه در اصلي ترين خطوط دفاعي و چه در حمايت و پشتيباني از رزمندگان در پشت جبهه و نيز اهداء عزيزترين فرزندان خود در راه پاسداري و حراست از انقلاب اسلامي و نيز حضور مقتدرانه در عرصه هاي علمي و فناوري و پزشکي و ده ها جايگاه فاخر اجتماعي هميشه ثابت قدم و فعال ظاهر شدند.

شکريان به برنامه هاي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران در هفته زن اشاره کرد و بيان داشت : تهيه و توليد کتاب با عنوان دو دوست پيرامون سبک زندگي اسلامي از منظر مقام معظم رهبري ، تهيه و توليد و توزيع کتاب نامحرم محرم نيست ، اجراي برنامه آموزشي ويژه زوجهاي جوان و برنامه مشاوره ديني ويژه خواهران در 17 شهر استان ، بروز رساني وبلاگ جمعيت بانوان فعال استان ، برگزاري جلسات آموزشي ويژه همسران روحاني در 5 شهر استان ، برگزاري گفتمان ديني جوان مدارس ويژه هفته زن و سالروز ولادت حضرت زهرا (س) در 22 شهرستان ، برگزاري دوره آموزشي مبلغات سنتي در 20 شهر استان ، برگزاري جشن ولادت حضرت زهرا (س) در مراکز و موسسات قرآني سراسر استان ، ارسال پيامک هاي مناسبت ، آذين بندي ادارات و نمايندگي هاي تبليغات اسلامي سراسر استان ، نصب بنرهاي ولادت حضرت زهرا(س) در شهرهاي استان، اعزام مداحان و اعضاي هيئت هاي مذهبي استان جهت ديدار با مقام معظم رهبري و ... از جمله اقدامات اين اداره کل است .

چهارشنبه 11 ارديبهشت 1392 - 11:3
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری